Уряд має подбати про належне фінансування науковців, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, – Олена Кондратюк

В умовах пандемії коронавірусу потрібно вжити усіх необхідних заходів для належного фінансування та безперебійної роботи співробітників Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.

На цьому наголосила віцеспікерка Верховної Ради України, народна депутатка від «Батьківщини» Олена Кондратюк у зверненні до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

«Науковці створили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, проте, за публікаціями ЗМІ, були відправлені у неоплачувану відпустку в самий розпал пандемії. Вважаю, що подібні речі є неприпустимими», – наголосила Олена Кондратюк.

Віцеспікерка зауважила, що реагуючи на депутатське звернення, глава уряду Денис Шмигаль дав доручення керівництву МОЗ та Академії наук невідкладно вжити заходів для виправлення ситуації.

«Сподіваюся, що в такі непрості часи Кабмін буде швидко реагувати та виробляти гідні відповіді на виклики, пов’язані з коронавірусом. Зараз в усьому світі та країнах Європи відбувається стрімке переорієнтування науки та медицини на протидію COVID-19», – зауважила заступниця Голови Верховної Ради.

Оленка Кондратюк переконана, що уряду слід пріоритетно направляти зусилля та ресурси туди, де є потенціал виробляти власні тести, апарати штучної вентиляції легень, медичні маски, антисептики та інші засоби індивідуального захисту.

«Це стратегічно необхідно для України, щоб не залежати від іноземних поставок, на які зараз шалений попит і черга. Адже кожен день зволікання та відсутності необхідних засобів діагностики й стримування коронавірусу може вартувати чийогось життя», – наголосила Олена Кондратюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова