Потужний післявоєнний план розвитку України має передбачати відкриття світових ринків, доступні кредити для підприємців і опанування сучасних технологій. Але для реалізації новітнього «плану Маршалла» треба максимально вберегти промисловий і аграрний потенціал нашої держави.
Про це в ефірі «Єдиних новин» заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.
Вона нагадала, що ключові завдання канонічного «плану Маршалла» були: відновлення базових галузей промисловості і становлення енергетичної системи країни, тобто відродження економічного, промислового життя країни, включаючи модернізацію.
«Що точно потрібно буде Україні після війни як складові «плану Маршалла». По-перше, відкрити нам світові ринки, щоб ми могли вільно продавати свою продукцію в усі країни світу. По-друге, українським підприємцям і виробникам потрібно буде мати необмежений фінансовий ресурс для відновлення своїх потужностей, тобто доступні кредити. Водночас для того, щоб успішно розвивати сучасну економіку, нам потрібні будуть технології, які треба буде опановувати в Україні та запускати всі високотехнологічні системи нашого виробництва», – зауважила лідерка «Батьківщини».
Але найголовніше, як наголосила Юлія Тимошенко, – це в сучасних складних умовах максимально захистити вітчизняні підприємства й аграрний сектор.
«Для того, щоб «план Маршалла» ми почали з абсолютно іншого рівня, нам сьогодні потрібно докласти неймовірних організаційних й інтелектуальних зусиль для збереження всього, що ми маємо. На жаль, такої програми збереження – індивідуальної для кожної галузі – у нас досі не здійснюється. Тому тут треба посилити роботу», – додала політик.
За її словами, держава має точково задовольняти потреби промисловості та аграрного сектору. Приміром, деяким підприємствам треба допомогти владнати питання оренди, іншим – зберегти трудовий колектив чи отримати доступний кредит. І безумовно для всіх – знизити податки.
«У нас залишилося 80 тисяч платників податків, а на них сьогодні припадає 99 тисяч перевіряючих усіх рівнів – починаючи від різних інспекцій, закінчуючи податковими, фінансовими, економічними службами для запобігання злочинів», – обурилася Юлія Тимошенко.