Україні треба починати жити за європейськими цінностями, щоб у майбутньому претендувати на здобуття членства в ЄС, а не скочуватись до рівня Азії з авторитарними методами управління.
На цьому сьогодні наголосив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під час виступу у Верховній Раді.
«Україна пройшла довгий 12-річний шлях до здобуття безвізового режиму і він був закладений у 2005 році, коли в односторонньому порядку були скасовані візи для країн ЄС, США, Канади і Японії за ініціативою колишнього міністра закордонних справ Бориса Тарасюка в уряді Юлії Тимошенко», – нагадав він.
У зв’язку з цим Крулько риторично запитав: «Та чи наближаємось ми зараз до Євросоюзу? Чи починаємо жити за європейськими цінностями і ставати країною, яка повинна претендувати на здобуття членства в ЄС в майбутньому? Чи існує в Україні верховенство права і чи дотримується закон?»
Так, за словами члена фракції, уже рік «Батьківщина» не може отримати рішення суду ні «за», ні «проти» за позовом Юлії Тимошенко щодо «драконівських» тарифів на газ.
«Суд заблокований. Поміняли склад суддівської колегії. Туди введений голова суду з однієї причини, щоб заблокувати прийняття рішення стосовно «тарифної» справи», – обурився політик.
Окрім того, як наголосив депутат, нещодавно невідома нікому організація подала позов до суду, щоб забрати право у мільйонів українців висловитись на всеукраїнському референдумі стосовно майбутнього землі сільськогосподарського призначення, і суд заборонив ЦВК видавати підписні листи.
Крулько нагадав, що з ініціативою проведення референдуму виступила «Батьківщина» спільно з Асоціацією фермерів та 2300 делегатами зборів.
«Це що у нас, верховенство права? Це у нас забезпечення права на справедливий суд? Це судова реформа, яку фактично провалено? Абсолютно ні. Це якраз наслідок того, що Україна не живе за європейськими цінностями. Тоді як мала б рухатись в абсолютно іншому напрямку», – наголосив депутат від «Батьківщини».
У своєму виступі Іван Крулько згадав і про те, що група народних депутатів з різних фракції подали до парламенту законопроект «Про антикорупційний суд».
Ухвалення цього документа вимагають міжнародні інституції, але наразі його планують зняти з реєстрації.
«То чи маємо ми право законодавчої ініціативи? Ні! Воно упосліджено. Воно від нас забрано. Адже готується рішення, за яким цей законопроект планують зняти з реєстрації. Я вважаю, що такими темпами ми наближаємось не до Євросоюзу, а до Азії з авторитарними методами управління і відсутністю демократії і верховенства права», – констатував Іван Крулько.