Рік, що минув після паризького саміту глав держав «нормандської четвірки», був для України роком втрачених можливостей. Необхідно було давно підготувати власний національний план дій із деокупації та відновлення миру.
Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Валентин Наливайченко в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».
«Цей рік умовно розпочався на «нормандському саміті» в Парижі з того, що президент Володимир Зеленський і Україна, по суті, підписалися під виконанням Мінських домовленостей, підтвердивши прихильність до їх повного виконання. Це було, я гадаю, найнегативнішим кроком, із якого цей рік розпочався, і тому закінчується він вчорашньою розмовою президента Росії із канцлером Німеччини, під час якої російська сторона наголошувала і просила знову все залишити на рівні Мінських домовленостей. Йдеться і про тимчасову окупацію територій, і про полонених, і про інші порушення нашого суверенітету», – сказав парламентар.
За його словами, рік, що минув після «нормандського саміту», не змінив принципово в кращий бік сторону жодну з позицій для наших національних інтересів.
«І насамперед жодного кроку вперед не зроблено в питанні деокупації, тобто виведення хоча б частково російських військ і спецслужб із тимчасово окупованих територій, причому і Донецької та Луганської областей, і Автономної республіки Крим», – зазначив Валентин Наливайченко.
Відповідаючи на запитання, коли може відбутися саміт глав країн «нормандської четвірки», народний депутат сказав:
«Повернімось до підписаного комюніке у Парижі, де чітко було зазначено, що такий саміт мав відбутися через чотири місяці, тобто у квітні цього року. Він не відбувся ні у квітні, ні у липні, ні у вересні. І ясно, що цього року і не відбудеться. І причина цього в тому, що Україна та її керівництво повернули самі себе у ситуацію 2015 року, а сьогодні надворі – вже кінець 2020 року!».
Політик вважає, що вихід в України лише один: необхідно давно підготувати власний національний план дій із деокупації, із відновлення миру.
«Цей план може базуватися на Мінських домовленостях, але треба йти далі й виходити на інші позиції. Насамперед у питаннях міжнародного тиску на Росію для виведення військ та їхніх спецслужб із тимчасово окупованих територій. Це питання 2021 року! Без цього жоден саміт, я думаю, не відбудеться», – підсумував Валентин Наливайченко.