Делегацію народних депутатів з України, які приїхади до російського Донецька підтримати колегу Надію Савченко, не пустили на другу частину засідання суду.
Про це повідомив у Facebook народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко.
«Українську делегацію на другу частину сьогоднішнього засідання до зали не пустили. Мабуть, суддям моторошно дивитись нам у вічі», – написав він.
Депутат перед тим зазначив, що в суді «знаходиться близько 20 людей з України : «10 – це депутати, інші — представники засобів масової інформації, дипломатичного корпусу, консульського відділу».
«Ми готові всі ці дні бути в залі суду. Так, ситуація майже невтішна, але ж несподіванки бувають», – додав Івченко.
Загалом, за його словами, ситуація у Донецьку, де відбувається судилище над Надією Савченко, напружена.
«Увесь центр міста оточений кордонами та блокпостами поліції, а до залу суду пропускають через два блокпости, обладнані металошукачами. Також там є і службові собаки», – уточнив депутат.
Згодом, майже через 2 години, народний депутат Олексій Рябчин повідомив у Twitter: «Ми в залі знову! Скандал подіяв і цього разу після перерви пустили і дипломатів, і українську делегацію».
Нагадаємо, група народних депутатів з «Батьківщини» та БПП прибули до РФ для участі у судовому засіданні, на якому оголошується вирок українській льотчиці Надії Савченко.
У складі депутатської делегації – члени фракції «Батьківщина» Олена Кондратюк, Вадим Івченко, Олексій Рябчин, Сергій Євтушок, Валерій Дубіль, депутати від БПП Марія Іонова, Ірина Луценко, позафракційний Віктор Кривенко. У російському Донецьку перебуває і прес-секретар Президента України Святослав Цеголко.
Як вже повідомлялося, депутата від БПП, члена ПАРЄ, учасника переговорних процесів у Мінську Ірину Геращенко не пропустили в Росію – вона отримала заборону на в’їзд до РФ на 5 років.
Перед оголошенням вироку у донецькому суді сама Надія Савченко заявила, що не збирається відбувати покарання в Росії і рішуче вимагатиме повернення в Україну. В іншому випадку українка збирається відновити безстрокове сухе голодування.