Команда Юлії Тимошенко бореться проти необґрунтованого підвищення тарифів на газ, тепло та гарячу воду по Україні і «за» встановлення енергоаудиту та муніципального енергоплану у Києві.
Ми хочемо, аби люди платили справедливі тарифи, а не «драконівські», і виключно за те, що спожили, а не за повітря і за неякісні послуги.
Нові тарифи «під ялинку»
З Нового року разом із підняттям тарифу на газ на 23,5% жителі столиці змушені будуть платити більше на 22,7% за тепло від КП «Київтеплоенерго» – 964,19 грн за Гкал (без ПДВ), опалення від «Євро-Реконструкції» – 1341,53 грн/Гкал, або 35,67 грн за 1 м², воду – 80,28 грн за 1 м³ (із рушникосушаркою) і 74,22 грн за 1 м³ (без рушникосушарки).
За оцінками фахівців, такий «подарунок» «під ялинку» від влади вже у лютому «витягне» з кишень кожної родини додатково від 250 до 1000 гривень (залежно від площі квартири та кількості споживачів послуг).
Наскільки обґрунтованим є таке підвищення – питання. Бо економічного обґрунтування ніхто не давав. Посилались лише на підвищення цін на газ, яке теж не було обґрунтоване. Та однозначно тарифні «апетити» влади вдалось «збити» завдяки мітингам «Батьківщини» та виступів на громадських слуханнях по тарифам: з 32% до 22,7%. І ця боротьба триває…
Інтереси киян мають бути №1
На думку «Батьківщини», таке зниження – не межа. Як показує досвід Варшави, платіжку можна зменшити у 1,5-2 рази, якщо місцева влада запустить спеціальну програму з обладнання у кожному будинку індивідуального теплового пункту (ІТП).
Та у питаннях тарифів влада чомусь керується інтересами постачальника послуг, а не киян, які її обирали. І готова давати з київського бюджету у статутний капітал постачальника по два мільярди, щоб він міг більше згенерувати теплової енергії – і відповідно більше заробити.
І це тоді, як значна частина киян може опинитись без субсидій в опалювальний сезон. Адже у держбюджеті на 2019 рік передбачено на 13 млрд грн менше субсидій при суттєвому зростанні тарифів.
Помилкова політика веде до боргів
На жаль, така політика влади у сфері тарифів та субсидій – це чорна діра не лише для бюджету кожного українця, а й для державного бюджету. Вона не виводить із кризи, а грає на руку монополістам і олігархату і веде Україну та українців у ще більші борги, бідність, страждання і розруху.
Згадайте, скільки міст опинилось в боргах і без тепла, ввійшовши в зиму. І таке б саме могло б бути і з Києвом, зважаючи які борги накопичило «Київенерго» і на зношеність на 80% тепломереж.
На секундочку, станом на 31 серпня 2018 року , тобто ще до підвищення тарифів борг українців за комуналку сягнув 34 млрд грн (з них за газ – 16,7 млрд грн), тоді як за підсумками 2017-го був понад 28 млрд (з них за газ 12,4 млрд), 2016-го – понад 23 млрд грн, 2015-го – 11,5 млрд.
Та замість того, щоб зробити висновки і збалансувати тарифи з платоспроможністю населення, аби встановити справедливі ціни для населення на газ внутрішнього видобутку, влада і далі «накручує» тарифи і «прикручує» субсидії. І при цьому робить вигляд, що не помічає, що тарифи не «по кишені» українцям і, що за Конституцією, надра належать народу, і що нинішня ціна на газ немає нічого спільного з ринковою. Бо ринкова ціна ніде у світі не встановлюється постановою уряду.
На моє переконання, справедливі ціни на газ можливі лише за нової влади. Адже досі проект постанови ВРУ (№9198) «Про мораторій на підвищення цін на природний газ для потреб населення», який зареєструвала «Батьківщина» і підтримали інші лідери фракцій, крім провладних, не потрапив на порядок денний ВРУ. А все тому, що на це немає політичної волі провладної більшості.
Іван Крулько, народний депутат, заступник голови партії «Батьківщина», для газети “Голосієво”№2, 3 січня 2019-го