У бюджеті на наступний рік оклади освітян потрібно збільшувати, – Іван Кириленко

Реформування освіти потрібно починати з реформування заробітних плат для освітян та науковців. Якісну освіту важко забезпечити без гідних зарплат вчителям і викладачам. 8 тисяч гривень на місяць на молодого освітянина та 12 тисяч для працівників системи Академії наук – неприпустимо мало. У бюджеті на наступний рік цю ситуацію треба виправити.

Про це під час розгляду постанов про премії молодим науковцям за здобутки у 2024 році та скасування у 2025 році практики з нагородження кращих учнів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання наголосив депутат фракції «Батьківщина» Іван Кириленко

«Я б хотів звернути увагу на, здавалось би, технічні речі. Дві постанови: одна відтерміновує, переносить реалізацію у зв’язку з подіями страшними, які ми переживаємо, друга – встановлює прекрасні премії. Друзі, давайте не технічно подивимося на дуже серйозні речі.  Відтерміновуючи та переносячи премію по зовнішньому незалежному оцінюванню, ми повинні дивитися глибше. Якість освіти значно впала і продовжує падати, і деякі виші наступного року залишаться без абітурієнтів, особливо медичні заклади освіти, тому що  там дуже високі бали потрібні», – заявив депутат «Батьківщини».

Іван Кириленко зауважив, що  реформування середньої освіти шляхом зміни системи ліцеїв є не зовсім правильним і «не сприйнятий освітянською спільною і суспільством». На його переконання, почати треба з базового –  заробітної плати вчителю.

«Той, хто вперше переступає поріг школи як вчитель, отримує 8 тисяч гривень. Друзі, назвати це ганебним, неприпустимим –  це мало. Треба діяти. Ми скоро почнемо працювати над бюджетом наступного року,  зрештою цю проблему треба вирішувати. Якості освіти не буде без гідної оцінки роботи вчителя», – переконаний він.

Іван Кириленко  вітає те, що держава  присуджує премії молодим науковцям, однак  вважає недостатніми оклади працівників системи Академії наук.

«Середня заробітна плата по Києву в усіх сферах і галузях наближається до 30 тисяч гривень, а в системі Академії наук – 12 тисяч з копійками. Це в 10 разів менше, ніж передбачає базовий Закон «Про науку і науково-технічну діяльність» і в 15 разів менше, ніж в Європейському Союзі», – обурено констатував він.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова