Питання соборності актуальне для сучасної України так само, як і сто років тому. Бо єдність – не акт, єдність – це шлях. Ми все ще йдемо, ми все ще в дорозі. І дуже хочеться, щоб це був шлях до спільних перемог, а не до чергових жертв.
На цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в дописі з нагоди свята, який вона розмістила на своїй сторінці у Facebook.
«Сьогодні, 22 січня, – День Єдності і Соборності України. Про це знають і пам’ятають майже всі… Ми відзначаємо його на честь урочистого проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що сталося 1919 року у Києві, на Софійській площі», – зазначила лідер «Батьківщини.
Вона також нагадала, що сьогодні є ще одна дата, про яку пам’ятають здебільшого історики. Так, зауважила Юлія Тимошенко, рівно за рік до того, 22 січня 1918 року, Центральна Рада ухвалила IV Універсал, яким проголосила Україну «самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу».
«Щоправда, зробила вона це, коли було вже пізно, коли над Україною нависла смертельна загроза, коли цю незалежність було вже фактично втрачено… І знадобилося ще сімдесят років лихоліття, сімдесят років репресій, страждань, знущань, неоціненних жертв для того, щоб незалежність України постала знову», – додала Голова партії та зауважила, що це – реальний урок історії й, на жаль, часто ми єдині лише у горі та у бідах… У часи небезпеки, у моменти, коли все втрачено.
«Тепер же нам належить навчитися бути єдиними у щасті й радощах, в успіхах та перемогах. Бо реальна єдність – це не щорічний ритуал біля Софії. Реальна єдність – це чуття тієї «єдиної родини» і нашої спільної Всеукраїнської сили щодня і щомиті», – переконана Юлія Тимошенко.
За словами лідера «Батьківщини», єдність – це той елемент, без якого неможливе будівництво країни щасливих людей. Ми – різні, індивідуальні, неповторні. І в цьому наша сила.
«Питання соборності актуальне для сучасної України так само як і сто років тому. Бо єдність – не акт, єдність – це шлях. Ми все ще йдемо, ми все ще у дорозі. І дуже хочеться, щоб це був шлях до спільних перемог, а не до чергових жертв. Шлях до усвідомлення себе нацією та сучасним демократичним суспільством, в якому кожен поважає кожного. Тільки так ми можемо збудувати справді сильну, справді вільну демократичну Україну. Хай так і буде. Слава Україні!» – підсумувала Юлія Тимошенко.