Жінок серед депутатів Київради — менше 17%.
Є кілька причин, чому маємо такий низький відсоток:
- Жінки, окрім роботи, більш зайняті домашнім господарством та вихованням дітей.
- Жінки не звикли брати на себе відповідальність за ситуацію в країні, адже історично цим більше займалися чоловіки. Хоча я вважаю, що жінки стриманіші, толерантніші і більш помірковані. Можливо емоційніші. Але було б більше жінок у політиці, то було б менше бійок у сесійних залах.
Якщо взяти київських активістів, то серед них багато жінок. Тому в принципі говорити про «нестачу» свідомих і активних жінок у столиці не доводиться. Це говорить про те, що жінки Києва не пасивні.
Проте для того, щоб змінити ситуацію міста чи країни, треба йти працювати в орган, який приймає рішення. Я вважаю, що громадська діяльність – це перша сходинка, друга – йти в політику і обиратися від якоїсь політичної сили. Тому принагідно запрошую жінок іти разом з «Батьківщиною»!
Тим паче, що склад новообраної фракції «Батьківщина» у Київраді, в якій 29,4% – це жінки, говорить про те, що «Батьківщина» – потужна сила.
Наша партія дотрималася квотності не лише у виборчому списку, але й виставила у кандидати таких жінок, які змогли перемогти і стати депутатами.
Наші жінки є реальними громадськими діячами і політиками, а не тими, кого висунули лише для квотного принципу.
Тетяна Меліхова, голова фракції «Батьківщина» в Київраді,
Facebook, 24 листопада 2015р.