Надіслала запит на ім’я Київського міського голови після ефіру на одній з радіостанцій, де обговорювалася проблема нестачі місць у дошкільних та навчальних закладах столиці.
Увесь час наголошую, що нестача місць у дитячих садочках – це не тільки нанесення шкоди дитині, яку позбавляють можливості бути в дитячому колективі, навчатися і адаптуватися в суспільство, а це також нанесення шкоди сім’ї дитини і всьому суспільству загалом.
По-перше, мама дитини позбавляється можливості вийти на роботу, бо вимушена сама доглядати за дитиною замість віддати її у дитячий садок. Відтак, вона позбавляється можливості реалізуватися як фахівець певної галузі і заробляти кошти. А, крім всього іншого, суспільство позбавляється потенційного працівника,який міг би принести користь громаді.
По-друге, якщо в членів сім’ї нікому сидіти з дитиною, то вони змушені користуватися послугами няні – що коштує значно дорожче, ніж заплатити за дитсадок. Тому проблема нестачі місць у дитячих садочках – це загальноміська проблема.
З особистого досвіду, скажу, що до мене як до депутата Київської міської ради регулярно надходять звернення від мешканців столиці з проблемою неможливості влаштувати дітей до дошкільних та шкільних закладів освіти через їх переповненості та недостатню кількість.
Як відомо, найбільша завантаженість навчальних закладів в Дарницькому, Деснянському та Святошинському районах міста Києва. Середня кількість місць в дитячому садку складає 100 дітей, на сьогодні наповненість дитсадків перевищує ці показники і складає близько 120 дітей.
Є дитячі садки, розраховані на 200 дітей, які фактично відвідує по 400 дітей. Згідно з електронною системою запису дітей в дитячі садки, першочергового прийому потребують 13000 дітей. Слід враховувати й додаткове навантаження за рахунок прийому дітей зі сходу та Криму.
У запиті до Кличка попросила надати інформацію щодо того:
1. Яка загальна кількість дошкільних та шкільних навчальних закладів у місті Києві.
2. Яка кількість дітей навчається у шкільних та дошкільних навчальних закладах.
3. На яку фактично кількість розраховані шкільні та дошкільні навчальні заклади.
4. Яка кількість будується шкіл та дошкільних навчальних закладах у місті Києві.
5. Яка кількість планується бути введеною в експлуатацію шкіл та дошкільних навчальних закладів освіти у 2016 році.
6. На будівництво якої кількості шкільних та дошкільних закладів освіти закладені кошти в програмі соціально-економічного розвитку міста Києва на 2016 рік.
Тетяна Меліхова, секретар фракції ВО «Батьківщина» в Київраді, Facebook, 8 червня 2016 р.