Тетяна Меліхова: До Київради проходять 17 депутатів від «Батьківщини»

«Батьківщина» – єдина політична сила на цих місцевих виборах, яка збільшила кількість депутатів у Київраді в 6 разів відносно до виборів 2014 року. Впевнена, що якби не фальсифікації, то рейтинг «Батьківщини» був би ще вищим.

Щодо фальсифікацій, які були зафіксовані на цих виборах:

1. Використання адміністративного ресурсу на етапі формування виборчих округів та фінансування проведення ремонтних робіт в округах, де балотувалися провладні кандидати у період передвиборчої кампанії.

2. Використовувалася технологія навмисного псування бюлетенів, які не зараховувалися, як голос за того чи іншого кандидата, що автоматично піднімало відсоток «потрібного» кандидата.

3. Була використана технологія перерахунку голосів. В самих по собі перерахунках нічого поганого немає, але в багатьох випадках говорять, що коли роблять перерахунок, то виявляються додаткові зіпсовані бюлетені.

4. Влада зробила все для того, щоб понизити явку виборців на дільницях. Оскільки у влади є свій електорат, то їхня задача була зробити, щоб на виборчі дільниці прийшли тільки ті люди, які точно віддали б голоси за неї. Головною аргументацією провладних сил було те, що нібито інші кандидати нічого не роблять.

5. Агітація у «період тиші». В окрузі, де я балотувалася, агітаційна продукція моїх опонентів майоріла на багатьох стовпах, балконах, парканах навіть у день голосування.

6. Підкуп виборців. Про підкуп грошима партією «Єдність», думаю не знав тільки глухий. Є пасивні свідчення про підкуп виборців, особливо серед студентства. Коли голосують в один час і за одного кандидата, то і до ворожки не треба ходити, щоб зрозуміти, хто їх купив.

Висновки.

Вважаю, що вибори мають бути партійними із відкритими списками. Тобто, щоб вони не були мажоритарними, бо мажоритарна система – це гарна платформа для підкупу виборців. В мажоритарній системі, для того, щоб пройшов кандидат, йому треба купити всього пару тисяч голосів. Тому, я вважаю, що треба вдосконалити Закон про вибори.

Не знаю як, але потрібно вибудувати механізм, коли б участь у виборах не змогли б взяти партії, які завідомо знають, що вони не наберуть навіть 1%. Чому?

По-перше, ці партії виконують функцію технічних кандидатів. Тобто віднімають голоси.

По-друге, ці партії делегують своїх представників у лічильні комісії, де ці люди можуть виконувати функцію фальсифікаторів.

Можливо, треба запровадити заставу для участі у виборах, яка не поверталася б у випадку, коли партія не набирає 1%.

Потрібно також посилити відповідальність і покарання тих, хто виконував фальсифікації. Наприклад за дезінформацію, як це було на моєму окрузі, коли спостерігачі від провладного кандидата написали заяву, що вони ніби то бачили підкладання бюлетенів їхнього кандидата у стопку інших. Потім вони відмовилися від своїх заяв.

У результаті для нас підсумки такі – матимемо у новому складі Київради 17 депутатів від ВО «Батьківщина».

список

(Короткий звіт з прес-конференції: «Про підсумки місцевих виборів і технології фальсифікації»)

Тетяна Меліхова, голова фракції «Батьківщина» в Київраді,
Facebook, 3 листопада 2015р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова