Таїровську ТВК зобов’язали направити виборчі бюлетені на експертизу

Овідіопольська районна виборча комісія (Одеська область) прийняла постанову, якою зобов’язала Таїровську ТВК направити виборчі бюлетені (дільниця №510682) на експертизу.

Як відомо, Таїровська селищна ТВК оголосила переможцем місцевих виборів 24 грудня Тимура Хасаєва, який балотувався на посаду голови громади за підтримки «Батьківщини».

За даними ТВК, Тимур Хасаєв отримав 1622 голоси виборців, а найближчий його конкурент Сергій Обертун – 1055 голосів.

За словами голови Овідіопольської районної виборчої комісії, підставою для відправки бюлетенів на експертизу стала заява кандидата на посаду голови Таїровської громади Сергія Обертуна.

«У Комітеті виборців України в Одеській області таке рішення Овідіопольської виборчої комісії назвали незаконним, адже в статті 25 Закону України «Про місцеві вибори» немає пункту, у якому передбачені повноваження територіальної виборчої комісії з передачі бюлетенів на експертизу. Навіть результати незаконного перерахунку голосів, проведеного під тиском народного депутата Василя Гуляєва від партії «Відродження», підтвердили попередні дані голосування, згідно з яким ТВК оголосила головою Таїровської громади Тимура Хасаєва, що зафіксовано на сайті ЦВК», – зазначають у прес-службі Одеської обласної парторганізації ВО «Батьківщина».

Окрім того, як повідомляють у прес-службі парторганізації, за результатами повного перерахунку виборчих бюлетенів Таїровська ТВК у 12 округах визнала вибори депутатів такими, що не відбулися. З огляду на це в них мають призначити перевибори.

За попередніми результатами, кандидати від «Батьківщини» перемогли в шістьох округах, однак у чотирьох із них пройдуть повторні вибори.

Наразі відомо, що депутатами Таїровської селищної громади від ВО «Батьківщина» стали Вілін Цандр і Юрій Предан.

Нагадаємо, Тимур Хасаєв переміг на вибрах в Таїровській ОТГ, які відбулися 24 грудня. Проте 26 грудня члени виборчої комісії вирішили перерахувати голоси.

З огляду на цю ситуацію кандидат на голову ОТГ на місцевих виборах 24 грудня Тимур Хасаєв подав до суду позов з вимогою визнати протиправною та скасувати постанову Таїровської селищної виборчої комісії, якою було призначено повторний перерахунок голосів виборців по 4 виборчим дільницям.

Одеський окружний адміністративний суд визнав протиправною та скасував постанову Таїровської ТВК про призначення повторного підрахунку голосів по 4 виборчим дільницям у Таїровській ОТГ.

31 грудня Таїровська селищна ТВК нарешті оголосила результати місцевих виборів 24 грудня – законним головою Таїровської ОТГ став Тимур Хасаєв.

Також зазначимо, що Тимур Хасаєв – син Хасана Хасаева, якого ТВК, усупереч рішенням судів, не допустила на місцеві вибори.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова