«Слуги народу» хочуть обкласти податками майно українців та заборонити зберігати заощадження у валюті

Фракція «Батьківщина» не підтримала включення до порядку денного чотирьох законопроєктів, ініційованих президентом Володимиром Зеленським, про так зване «добровільне декларування активів фізичних осіб» і збирається внести альтернативні законопроєкти на розгляд парламенту.

Про це повідомив заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Соболєв під час спілкування із журналістами у Верховній Раді.

«Як ми знаємо, нинішня система зобов’язує декларуватися високопосадовців і депутатів усіх рівнів, які подають декларацію один раз на рік. Новою системою пропонується, щоб всі громадяни нібито «добровільно» зобов’язані були задекларувати своє майно. До того ж майно, яке менше рівня оподаткування, а саме: 20 м² на квартиру і 200 м² на житловий будинок, незалежно від кількості членів родини, не підлягає оподаткуванню, а все, що вище цього – оподатковується за ставкою 5%. Це не нульова декларація. Це фактично зобов’язання громадян сплатити податок на майно, яке вони декларують», – переконаний Сергій Соболєв.

За словами народного депутата, хоча декларування позиціонується як «добровільне», однак у разі його відсутності – передбачені спеціальні штрафи.

«Якщо у громадянина, який начебто має право на «добровільне декларування», по реєстрах буде знайдено майно, яке він не задекларував, то йому доведеться сплатити не просто 5% податку, а ще й додатковий штраф на те майно, яке в нього є. Крім того, новою системою встановлюється контроль за валютними цінностями, які зберігають практично всі громадяни на «чорний день». Тепер вони зобов’язані будуть ці валютні цінності перевести на рахунок в банку. Наголошую – зобов’язані, тому що в разі, якщо цього не буде зроблено, знову накладається штраф», – пояснив депутат від «Батьківщини».

Також він звернув увагу, що передбачається аналогічна система контролю за ФОПами, вони також будуть зобов’язані вносити нову декларацію.

«Отака система з чотирьох законопроєктів, яка називається «про добровільність декларування» запроваджується стосовно всіх громадян України без винятку. На мою думку, це введення «поліцейського режиму», щоб давити людей. Але Україна – вільна держава, яка не буде жити по законах Північної Кореї», – резюмував Сергій Соболєв.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова