Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що Україна сьогодні обрала шлях так званої шокової терапії, яка призведе не до зростання економіки, а до стагнації.
Про це вона заявила в ефірі програми «Шустер LIVE» на телеканалі «112 Україна».
«Кожна країна в кризовій ситуації обирає стратегію свого розвитку, свого руху, вона обирає, як виходити зі складної ситуації. Але чомусь в цей важкий час Україна обрала шлях так званої шокової терапії», – сказала лідер «Батьківщини».
За її словами, «шокова терапія означає, що треба з усієї країни сконцентрувати гроші на бюджет, збалансувати його і таким чином вирівняти економіку».
«Що таке шокова терапія? Це коли Національний банк дає іншим банкам гроші під 30% річних – це називається ставка рефінансування. Це означає, що наші підприємці мають право отримати кредит приблизно по 63,5% річних. Покажіть, який бізнес зможе розвиватись?» – запитала вона.
На думку Тимошенко, така шокова терапія не призведе до зростання економіки, до збалансування бюджету, «не призведе ні до чого, крім стагнації».
«Ми сьогодні маємо понад 25% падіння економіки в Україні – це наслідок цієї шокової терапії, а вірніше – це шок без терапії», – сказала вона.
Лідер «Батьківщини» наголосила на необхідності застосування принципово іншої політики.
«Ця політика має базуватися на декількох ключових речах: перше – докорінна руйнація монополій, які сьогодні практично нищать наше життя, друге – необхідно проіндексувати пенсії, і треба підвищити рівень життя людей», – зазначила Юлія Тимошенко.
Вона також сказала, що найближчим часом Рада коаліції має обговори питання ключової зміни економічної стратегії, яка зараз є для країни шоком без терапії.
Лідер «Батьківщини» також представила висновки звіту Віденського інституту міжнародних економічних досліджень (WIIW) щодо шокової терапії, яка сьогодні застосовується до всієї економічної системи України.