На законодавчому рівні зміни в мобілізаційний процес потрібно було вносити. Але робити це треба продумано і виважено, не лякаючи суспільство, а заохочуючи його.
На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок в інтерв’ю телеканалу «Прямий».
«Натомість, що ми маємо? Антиконституційний та репресивний урядовий законопроєкт і чотири альтернативні. Що з цього увійде в кінцеву редакцію, поки сказати складно. Сьогодні парламент мав розглядати урядовий мобілізаційний законопроєкт, але уряд відкликав його», – зазначив він.
На думку Сергія Євтушка, важливо, аби в правках до законопроєкту врахували, що ті захисники та захисниці, які воюють вже понад півтора року, мали можливість, якщо хочуть, – отримати подвійну зарплату, якщо ні – взяти річну відпустку. Крім того, не потрібно знижувати мобілізаційний вік до 25 років, а залишити 27. Також у жодному випадку не забирати на війну інвалідів 1-3 груп.
Броню, додав політик, повинні мати освітяни, студенти, науковці, інтелектуальна еліта. І, звісно, має бути фінансове стимулювання, позаяк, підкреслив політик, охочих воювати насправді достатньо.
«У нас є чималий відсоток мобілізаційного резерву. Але ці люди хочуть бути впевнені, що їх не закинуть в бій без навчання, без зброї, і вони не стануть там у перший день «двохсотими». Тому держава має зробити усе, аби їх нормально підготувати, вдягнути, простимулювати. Якщо уряд дасть парламенту чітку стратегію, як це все буде відбуватися, у правових рамках, то депутати, без сумніву, її підтримають», – підсумував Сергій Євтушок.