Сергій Євтушок: Вчителі мають негайно отримати заробітну плату і відпускні

«Батьківщина» вимагає негайно викликати прем’єр-міністра Дениса Шмигаля до Верховної Ради й отримати від нього повний звіт про те, що відбувається з виплатою заробітної плати і відпускних вчителям.

Про це заявив з трибуни парламенту народний депутат фракції «Батьківщина» Сергій Євтушок.

Він пояснив, що народні депутати отримали шквал звернень від освітян про невиплату заробітної плати та відпускних через великий обсяг дефіциту освітньої субвенції.

«Народні депутати й члени уряду вже написали заяви про відпустки і готуються відпочивати та отримувати виплати на відпочинок, – наголосив під час виступу Сергій Євтушок. – І це в той момент, коли в освіті з огляду на величезний дефіцит освітньої субвенції вчителі не мають можливості піти у відпустки».

За його словами, лише два місяці – липень і серпень – відводяться для освітян, коли вони можуть використати кошти для своїх відпусток. До того ж у серпні освітяни вже мають приводити заклади освіти до належного стану та готуватись до того, щоб 1 вересня українські діти пішли до школи.

«Я не розумію, чому депутати мовчать про цю проблему, особливо мажоритарники, бо точно знаю, що шквал звернень надходить і до вас з проханням негайно втрутитись у ситуацію, – підкреслив народний депутат. – Залишаються лічені дні роботи парламенту у пленарному режимі, далі у нас не буде найменшої можливості в сесійній залі проголосувати зміни до бюджету і додати до освітньої субвенції той обсяг коштів, який дасть можливість виплатити заробітні плати й відпускні нашим вчителям, щоб вони могли повноцінно піти у відпустку».

Сергій Євтушок пояснив, що відбувається в органах місцевого самоврядування в цій сфері: ті міські громади, до яких доєдналися села, мають величезний обсяг дефіциту такої субвенції на виплату освітянам заробітної плати.

«А що робить уряд? Змушує голів ОТГ «оптимізувати» заклади освіти, скорочуючи та закриваючи школи. Тому наша вимога – негайно викликати прем’єр-міністра Шмигаля до Верховної Ради», – підсумував він.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова