Сергій Євтушок: Треба скасувати державний розподіл для випускників-бюджетників

Примусовий державний розподіл для випускників-медиків, які навчались за кошти державного або місцевого бюджетів, потрібно повністю скасувати.

Про це сьогодні заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Євтушок під час свого виступу на підтримку проекту закону про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо працевлаштування випускників) № 3312.

«Після прийняття  Закону України «Про вищу освіту» 1 липня 2014 року, Міністерству охорони здоров’я України було залишено виключне право здійснювати примусовий розподіл випускників, які навчались за кошти державного бюджету», – зауважив народний депутат.

За його словами, після розподілу «молоді лікарі із кращими матеріальними можливостями залишаються працювати у столиці та інших мегаполісах, натомість, інші змушені їхати у віддалені куточки регіонів».

Сергій Євтушок переконаний, що після закінчення вищого навчального закладу молоді люди повинні самостійно обирати свій шлях та будувати траєкторію свого професійного розвитку.

«Якщо ми хочемо жити у цивілізованій європейській країні, то нам необхідно дотримуватись норм Конституції, де вказано, що кожен має право заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується», – вважає депутат фракції «Батьківщина».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова