Сергій Євтушок: Послаблення державного контролю за генномодифікованою продукцією – загроза здоров’ю нації

Парламентська більшість підтримала в цілому законопроєкт №5839 «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки». Фракція  «Батьківщина» за нього не голосувала. 

Народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок у коментарі журналістам зауважив, що прикриваючись синхронізацією українського законодавства із законодавством ЄС і нібито посилюючи державний контроль за генномодифікованою продукцією, Верховна Рада насправді відкрила «завісу» для шкідливих харчів, які в перспективі можуть заполонити український ринок.

Політик вважає, що такі нібито євроінтеграційні новації нічого хорошого для України не несуть.

«Немає змісту переконувати, як саме генномодифіковані продукти впливають на здоров’я нації, на наших діточок, на генофонд нашої країни. Тому підходити до написання і голосування за такі законопроєкти треба вкрай виважено», – наголосив він.

Сергій Євтушок застеріг, що цим законопроєктом скасовується низка контролюючих функцій держави, вносяться зміни до цілого переліку законопроєктів, зокрема, про пестициди та агрохімікати, які передбачали суворий контроль держави за виробництвом, ввезенням та переробкою генномодифікованої продукції.

За його словами, якщо порівняти запропонований урядом законопроект із законодавством європейських країн, то побачимо у ньому низку новацій,  абсолютно неспівставних з європейським майбутнім нашої країни.

«Адже ЄС робить усе, аби убезпечити свій ринок від генномодифікованої продукції, дбає про те, аби їхні громадяни мали можливість споживати натуральні харчі. У нас же – все навпаки», – обурився політик.

Сергій Євтушок наголосив, що на кожному, хто натиснув «зелену» кнопку при голосуванні за законопроєкт №5839, лежить відповідальність за здоров’я нації.

«Науковці досі не мають однозначних висновків, як генетично модифікована продукція впливає на здоров’я людини загалом і її репродуктивну функцію зокрема», – підсумував депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова