Сергій Євтушок: Пенсійна реформа від уряду – це прямий шантаж українців

Влада маніпулює збіднілими українцями, обіцяючи їм незначне підняття пенсій.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок у спільному прямому ефірі телеканалу «NewsOne» та «Радіо-Ера».

«Мінімальна пенсія сьогодні мала б становити близько 3000 грн, якби влада понад три роки не нехтувала чинними законами про індексацію та осучаснення! Натомість, уряд шантажує власний народ, обіцяючи на 200 грн підняти пенсії доведеним до зубожіння українцям в обмін на підвищення пенсійного віку», – зазначив парламентар.

Сергій Євтушок вкотре наголосив: для того, щоб підвищити пенсії українцям, не потрібно ухвалювати жодних додаткових законів.

«Чинним українським законодавством уже передбачені щорічна індексація та осучаснення пенсій. Уряди Арсенія Яценюка та Володимира Гройсмана нехтували даними нормами весь цей час. Це не реформа – це пряма спроба обманути власний народ. Разом із підняттям пенсійного віку до 65 років, зниженням коефіцієнту нарахування пенсій з 1.35 до 1, що призведе лише до зменшення пенсій,  уряд вкладає і такі «позитивні» речі як  скасування 15%-го податку для працюючих пенсіонерів», – пояснив він.

На переконання політика, якби нинішня влада справді хотіла скасувати цю ганебну норму, то зробила б це вже давно.

«Батьківщина» понад два роки тому зареєструвала законопроект щодо скасування оподаткування з працюючих пенсіонерів, але на розгляд парламенту його так і не було винесено», – додав народний депутат.

Сергій Євтушок також зазначив, що внесений урядом проект закону щодо підвищення пенсій, про який йде мова, передбачає також скасування пільг щодо дострокового виходу на пенсію для чорнобильців та інших пільгових категорій.

«У моєму виборчому окрузі два райони входять до категорії постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Чорнобильці обурені такими ініціативами влади!» – поділився парламентар.

Він вважає, що така пенсійна реформа, якою вона є нині, може бути проголосована лише в разі чергових порушень регламенту, кнопкодавства: «Бо немає більшості, на яку мав би опиратися уряд. Є лише домовленості та торги, які й продемонструють під час голосування, хто саме складає фактичну коаліцію нині».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова