Сергій Євтушок: Новий курс – це європейські зарплати освітянам, високі стипендії та безоплатна освіта

23 листопада у Києві відбувся черговий Всеукраїнський форум «Нова соціальна доктрина: Нові можливості для кожного», ініційований Юлією Тимошенко.

Це покроковий план дій у напрямі реформування систем науки і освіти, охорони здоров’я, пенсійного забезпечення, екологічного захисту громадян.

Понад 3 000 учасників, серед яких представники громадянського суспільства, бізнесу, медіа та міжнародних партнерів, обговорили разом із лідером «Батьківщини» важливі питання, вирішення яких забезпечить нову якість життя українців: від соціальних стандартів, охорони здоров’я та освіти до екології та безпеки.

Інвестиції у людський капітал

Юлія Тимошенко бере курс на інвестування у людський капітал, що означає правильні державні норми витрат на освіту кожної дитини на рік.

Запровадження адекватних норм витрат на освіту дитини є вкрай необхідними. Адже в Україні на середню освіту на одного учня витрачають лише 1260 дол. на рік, а в Литві – 5 292 дол., що у 4,2 раза вище. У сусідній Польщі діти у 5 разів більше забезпечені всім необхідним для навчання.

І взагалі, держава повинна розглядати витрати на освіту не як соціальне благо чи тяжкий обов’язок, а як інвестиції у людський капітал.

Необхідно відроджувати і систему професійно-технічної освіти. З 2015 року її свідомо знищували через рішення президента та уряду. І тепер, у результаті провальної політики влади ці заклади освіти закриваються, їм не вистачає фінансування.

Окрім того, пріоритетом нової влади стане і повернення престижу професії вчителя шляхом збільшення заробітних плат до європейського рівня.

Ми повинні створити для освітян всі умови, щоб вони мали бажання та можливість віддано працювати та формувати інтелект нації. І обурює те, що уряд встановив європейський рівень зарплат: суддям – 300 тис грн на місяць, керівному менеджменту «Нафтогазу» – 1 млн грн на місяць, а освітянам платять менше, ніж прибиральницям в Адміністрації Президента. Як це може бути?

Не можна оминати увагою і модернізацію учбових закладів, осучаснення стипендій і заохочування студентів вчитися у власній країні, а не шукати кращої долі по закордонах. Без цього не буде успіху України у майбутньому. Адже саме від умов навчання залежить, чи втримаємо ми один найдорожчих ресурсів – інтелект нації.

І останнє: серед пріоритетів в освітній галузі – надання державою безоплатну освіту на всіх рівнях, так як це здійснюється майже в усіх цивілізованих країнах світу: Німеччина, Австрія, Норвегія, Франція, Словенія, Іспанія тощо.

Поки Порошенко витрачає кошти на брехливі технології і намагається дискредитувати найбільш рейтингового кандидата президентських перегонів, Юлія Тимошенко успішно проводить форуми і розробляє комплексну програму щодо якісної трансформації країни. Вона – єдиний політик, яка формує чіткий план і збирає навколо себе потужну команду експертів. Ці люди здатні змінити наше життя!

Сергій Євтушок, народний депутат від «Батьківщини», UaInfo, 27 листопада 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова