Сергій Євтушок: Місцеві ради тепер зможуть легально фінансувати ЗСУ

Парламент 303-ма голосами підтримав у другому читанні і в цілому законопроєкт №9559-д, який дозволяє місцевим органам самоврядування легально допомагати Силам Оборони під час воєнного стану. Закон нарешті легалізує ті видатки місцевих рад, які вони направляли на ЗСУ з перших тижнів повномасштабного вторгнення росії.

На цьому в коментарі наголосив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок.

«Цей законопроєкт не просто на часі, а давно перезрів. Адже він нарешті легалізує ті видатки місцевих рад, які вони направляли на ЗСУ з перших тижнів повномасштабного вторгнення росії», – зазначив Сергій Євтушок.

Народний депутат переконаний, що вилучення Верховною Радою з місцевих бюджетів податку на доходи фізосіб-військовослужбовців було від самого початку помилковим рішенням.  Фракція «Батьківщина», нагадав він, наполягала, аби парламент не робив цього, і ПДФО військових залишилося місцевим громадам. Адже саме за рахунок цих коштів вони могли з лютого 2022-го року задовольняти усі запити військових частин і надавати їм суттєву адресну допомогу.

Водночас політик пояснив, що «після відповідного рішення Верховної Ради, ці гроші «розчиняються» у державному бюджеті, а у громад часто-густо взагалі немає можливості фінансувати запити військових».

Сергій Євтушок наголосив, що фракція «Батьківщина» вітає консолідоване рішення парламенту підтримати законопроєкт №9559-д і місцеві ради.

«Останні, до речі, за погодженням із Міністерством оборони, тепер зможуть виділяти кошти на будівництво фортифікаційних споруд у прифронтових зонах», – додав політик.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова