«Батьківщина» обурена черговим підняттям тарифів та відсутністю урядових ініціатив щодо зменшення соціально-економічної напруги.
Про це заявив в ефірі телеканалу телеканалу «NewsOne» народний депутат Сергій Євтушок.
«Довга святкова перерва у засіданнях Верховної Ради мала б дати час уряду для підготовки невідкладних законодавчих ініціатив у питаннях зупинки соціально-еконономічної кризи», – вважає представник «Батьківщини».
Євтушок обурився, що замість цього Кабмін приймає рішення збільшити тарифи на централізоване теплопостачання в Україні до 90%.
«Тим більше, зважаючи на те, що 20 млрд кубів власного природного газу, які видобуває Україна, достатньо для повного забезпечення потреб українців», – зауважив політик.
Народний депутат зазначив, що «олігархи ж, які володіють приватними газовидобувними підприємствами, зацікавлені в тому, аби продавати українцям газ за ціною 6,879 грн/тис.куб.м, а уряд, своєю чергою, іде на такі умови».
На своїй сторінці у Facebook Сергій Євтушок також прокоментував брифінг співголовів Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Бальцеровича та Міклоша.
Вони, зокрема, визначили чотири основні цілі для реформування України:
– зміцнення стабільності бюджету і банківської системи;
– зміцнення економічного зростання;
– зміцнення правової держави, включаючи боротьбу з корупцією;
– перебудова структури держави, включаючи децентралізацію.
«Батьківщина» ж наголошує на зміцненні цих пунктів вже протягом 2-х років», – нагадав депутат.
Так, фракція неодноразово вимагала:
– зняти податковий тиск на малий і середній бізнес;
– негайно ухвалити закон про Тимчасові слідчі комісії, який би сприяв викоріненню корупційної складової;
– підтримати два законопроекти про деофшоризацію з метою усунення незаконного виведення капіталів за кордон та відмивання коштів, проте ці документи блокуються профільним Комітетом.
Окрім того, за словами Євтушка, було проголосовано закон, ініційований «Батьківщиною», про посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами (приватне обвинувачення), але президент ветував його.
«Коли рівень боротьби з корупцією на нулі, а стрічки новин «гудуть» про нові офшорні скандали, коли надважливі документи блокуються ще у комітетах, – наївно очікувати зміни. Тож 9 травня чекаємо оприлюднення журналістами повідомлень про українських «бідись»: олігархів-офшорників, які уникають сплату податків в Україні», – підсумував народний депутат від «Батьківщини».