Сергій Євтушок: Ініційоване урядом вилучення ПДФО військовослужбовців до держбюджету – катастрофа для місцевих бюджетів

У 2024 році Кабінет Міністрів пропонує  податок на доходи фізичних осіб із зарплат військовослужбовців, який зараз надходить до місцевих бюджетів, вилучити до державної скарбниці.

Асоціація міст України вже звернулась до Президента, уряду та Верховної Ради з проханням зберегти «військовий» ПДФО у доходах місцевих бюджетів. Адже, на думку міських голів, така пропозиція уряду послабить  місцеві громади і позбавить їх можливості допомагати силам оборони.

Коментуючи таку ініціативу Кабміну народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок наголосив, що це «кричуще, незрозуміле для місцевих рад рішення».

«З цього податку місцеві органи самоврядування відшкодовують комунальникам різницю в тарифах (4%) і фінансують діяльність дошкільних закладів та шкіл», – пояснив він.

На думку політика, якщо деякі міські голови разом з місцевими радами направляють «військове» ПДФО на асфальтування доріг чи облаштування бруківки, то їх треба притягати до відповідальності.

Зрештою, переконаний Сергій Євтушок, уряд своєю постановою може просто заборонити направляти ці податки на ті чи інші речі. А відшкодування різниці у тарифах та фінансування освітніх закладів не чіпати, тим самим зберігши нормальне життя громад.

«Чому це відбувається? Тому що загальна сума ПДФО по всій Україні сягає близько 100 мільярдів гривень. І в уряді чомусь вирішили, що місцеві громади можуть прожити без цих грошей. Водночас є питання до прозорості видатків у державній і місцевих скарбницях. Якщо у першій всі видаткові статті через війну закриті, то у других постійно ведуться дискусії та обговорення – куди направити ресурси і скільки» – зауважив він.

Сергій Євтушок додав, що категорично проти такої урядової ініціативи і військові частини. Бо якщо за неї проголосує парламент, вони не зможуть отримати з держбюджету те, що вони зараз отримують з місцевих бюджетів, просто направивши листа на ім’я керівника територіальної громади.

«Тож чекаємо, що буде на виході з Кабміну. Але можу запевнити, що фракція ВО «Батьківщина» одностайно захищатиме у цьому питанні органи місцевого самоврядування», – підсумував народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова