Сергій Євтушок: Державні компенсації за зруйноване росіянами житло не повинні оподатковуватися

Під час чергового засідання Верховної Ради парламентська більшість у другому читанні проголосувала законопроєкт № 10063 про зміни до Закону № 2923-IX, який регулює порядок виплати компенсацій громадянам, чиє житло було пошкоджене або зруйноване в результаті російської агресії.

Зокрема, у ньому розширено форми компенсації, за якими можна претендувати на виплату за програмою єВідновлення.

За словами народного депутата Сергія Євтушка, це правильна ініціатива. Адже без домівок внаслідок російської агресії залишились десятки тисяч українців. Тому фракція “ВО “Батьківщина” теж віддала свої голоси за цей документ.

«Головною зміною у ньому є те, що гроші з держбюджету тепер будуть надходити не лише на спецрахунки родин, які залишилися без житла через російську агресію, а й тих сімей, які вже встигли відбудувати свої зруйновані домівки власним коштом, аби мати хоч якийсь дах над головою. Ці люди теж мають право на компенсацію потрачених грошей, як і ті, хто ще не встиг відбудувати своє житло. Виплати за новою формою компенсації почнуть надходити з 1 січня 2024 року», – пояснив депутат.

Водночас Сергій Євтушок нагадав, що місяць тому фракція ВО «Батьківщина» подала законопроєкт №9612, який забороняє оподатковувати таку компенсацію з держбюджету. Це, за словами політика, дуже потрібна людям ініціатива. Адже в такому випадку на спецрахунку у постраждалої родини залишиться більше коштів, які їй знадобляться для швидшої відбудови житла. Однак, у порядок денний сесії його досі не внесли.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова