Сергій Євтушок: Бюджетні видатки мають регулюватися винятково законом, а не експертним висновком Мінфіну

У четвер, 29 червня, парламент у першому читанні проголосував  законопроєкт № 9346-1д «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення передбачуваності бюджетної політики та посилення боргової стійкості». Утім, «Батьківщина» не підтримала цей документ, позаяк прописані в ньому норми обмежують право парламентарів вносити зміни до державного бюджету і ставлять їх у залежність від Міністерства фінансів.

Під час виступу у Верховній Раді народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок закликав депутатську більшість не руйнувати парламентаризм і не порушувати Конституцію України, ухвалюючи подібні ініціативи.

«Прихильники законопроєкту переконують, що ми, мовляв, мусимо обов’язково його прийняти, оскільки такими є вимоги Міжнародного валютного фонду. Проте чи справді МВФ вимагає, аби український парламент порушував Конституцію? Чи саме такі зміни до ст. 52 Бюджетного кодексу в частині внесення змін до Закону «Про Державний бюджет» мають бути?» – обурився політик.

Він наголосив, що ці зміни суперечать Конституції і нагадав, що бюджетні видатки мають регулюватися винятково законом, а не експертним висновком Мінфіну. Не кажучи вже про повноваження органів законодавчої та виконавчої влади.

Крім того, депутат висловив сумнів, що такі пропозиції гарантуватимуть передбачуваність бюджетної політики та посилення боргової стійкості. І додав, що «Батьківщина» внесе до другого читання свої правки у законопроєкт.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова