Сергій Власенко: Заради власних інтересів Порошенко руйнує засади державності

Готуючись до виборів, Петро Порошенко запровадив таку реформу судової системи, щоб суди були ручними і називали біле чорним, а чорне – білим.

Так прокоментував рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, який відмовив у задоволенні апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції у справі Юлії Тимошенко проти Петра Порошенка, представник позивача Сергій Власенко.

На його думку, своїм рішенням суд також «зламав базові принципи виборчого процесу в угоду одному кандидату».

«Петро Порошенко, захищаючи свої тактичні інтереси, руйнує стратегічні для держави речі. Виходить, що можна агітувати за себе безкоштовно та лише сказати, що ти в цей момент не кандидат, а, припустимо, народний депутат», – прокоментував представник «Батьківщини».

Як відомо, Юлія Тимошенко оскаржила в суді незаконну агітацію з боку чинного президента: 9 лютого під час форуму «Відкритий діалог» в Палаці спорту Петро Порошенко як кандидат у президенти виголошував свою передвиборну програму, його безоплатно транслювали три телевізійні канали – «112», «5 канал» та Прямий.

На сайті глави держави  і в інформаційних матеріалах ця подія позиціонувалася як захід за участю глави держави, а не кандидата в президенти.

20 лютого Шостий апеляційний адмінсуд відхилив позов Юлії Тимошенко про використання кандидатом у президенти Порошенком своєї посади для незаконної агітації.

У Верховному Суді представник позивача Сергій Власенко наполягав, що дії чинного глави держави були протиправними і зламали один з основних принципів проведення виборів – рівність кандидатів.

«За рішенням суду, тепер кожен кандидат у президенти, який є одночасно або главою держави, або народним депутатом, може агітувати, як він хоче, без належної оплати. Головне – йому не сказати чарівну фразу «Голосуйте за мене». Суд визнав, що це нормально, хоч і суперечить вимогам, логіці закону та здоровому глузду», – наголосив політик.

Аналогічне рішення суд виніс і у справі щодо незаконної агітації чинного глави держави в Харкові, де він під час святкування ювілею «Турбоатому», 14 лютого, виголошував свою передвиборну програму.  Касаційний адмінсуд також не знайшов у цій справі порушень з боку чинного президента.

«Такі рішення суду – це віддзеркалення так званої реформи судів системою Порошенка, який готувався до цих виборів. Цілком очевидно, що у нас є один  «шоколадний» кандидат, який відрізняється від інших і якому дозволено агітувати за себе безоплатно», – підсумував Сергій Власенко.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова