Сергій Власенко: Влада щоденно порушує Конституцію та гарантовані нею права громадян України

Чинна влада сповідує подвійні стандарти, прославляючи Конституцію і водночас порушуючи її кожен день ухваленими рішеннями. Тому на загал говорять одне, а в законодавстві – передбачають абсолютно протилежне. Проте «Батьківщина» всіма доступними методами забезпечить виконання Основного Закону та реалізацію прав громадян.

На цьому під час брифінгу наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Власенко.

«Наша команда робитиме все для того, щоб забезпечити виконання Конституції України та гарантувати громадянам реалізацію передбачених нею прав. Зокрема, право на проведення референдуму. «Батьківщина» доб’ється реєстрації ініціативної групи «земельного» референдуму й організації волевиявлення. Щоб владі стало очевидно те, що є очевидним для 70% громадян України, які проти розпродажу землі. Також ми зробимо все можливе, щоб цей закон було визнано неконституційним у Конституційному суді», – запевнив Сергій Власенко.

За його словами, владна команда, ухваливши закон про референдум, порушила статтю 5 Конституції, якою передбачено, що єдиним носієм влади в Україні є народ. Адже цей документ свідомо прописаний таким чином, щоб блокувати проведення референдуму громадянами, а дозволяти його проводити представникам влади.

«І навіть коли команда «Батьківщини» сприяла громадянам організувати «земельний» референдум, ЦВК заблокувала його, користуючись нормами закону про референдум і тим, що влада створила  фальшиву ініціативну групу з 60 людей в Дніпропетровській області, яка за 2 місяці не зібрала жодного підпису. Водночас 11 тисяч представників селянських і фермерських господарств, які зібралися проводити референдум, не отримали такої можливості», – обурився народний депутат.

Він переконаний, що і сам закон про землю є неконституційним, адже  не відповідає статтям 13, 14 Конституції, яка говорить про те, що земля є власністю українського народу.

«Не окремих громадян, а всього народу! А відтак, не спитавши власника, було ухвалено закон, який перетворює Україну на державу третього світу в питанні поводження з сільськогосподарською землею. Але «Батьківщина» продовжуватиме захищати права українців і не припинить боротьбу», – зауважив Сергій Власенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова