Сергій Власенко: Вибори в Україні мають відбутися, коли для цього будуть створені належні умови

До завершення війни неможливо провести в Україні чесні вільні демократичні вибори, які б відповідали міжнародним стандартам.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Власенко у своїй авторській Youtube-програмі «Політичний нафталін».

Він нагадав про встановлені низкою міжнародних організацій мінімальні критерії демократичності виборів. Це, зокрема, наявність на момент проведення  волевиявлення демократичних свобод в країні, наявність політичного плюралізму, свобода доступу до ЗМІ, можливість політичним гравцям проводити політичну агітацію весь період виборчої кампанії, і ключове – можливість вільно проголосувати тим громадянам, які хочуть зробити волевиявлення.

У своєму відео політик навів низку аргументів, чому зараз або у будь-який день до завершення війни неможливо реалізувати ці умови в України.

Передусім, як зауважив Сергій Власенко, треба памʼятати, що вибори – це не лише власне день волевиявлення, але й весь передвиборчий період і певний час після виборів, і його сенс полягає у можливості політичних гравців  вільно агітувати будь-де.

«Чи може Україна забезпечити агітацію на лінії фронту чи на щойно звільнених територіях, чи за кордоном, де зараз, за різними оцінками, проживають від 5 до 8 мільйонів українців? Я вже не кажу про прильоти, повітряні тривоги та обмеження на мирні зібрання», – зазначив народний обранець.

Крім того, він нагадав, що вибори не можуть проводитись у період обмеження демократичних свобод, а воєнний стан – це якраз той час, коли обмежуються демократичні свободи задля інтересів державної безпеки та оборони.

«Зупинивши воєнний стан на один день чи навіть на тиждень, все одно інша частина виборчого процесу відбуватиметься під час воєнного стану, що прямо суперечить українському законодавству», – констатував Сергій Власенко.

За його словами, на сьогодні з обʼєктивних причин в Україні не існує політичного плюралізму, а політичні дискусії відбуваються лише довкола питань, повʼязаних із війною та забезпеченням обороноздатності нашої країни.  Також, як зауважив нардеп, свобода ЗМІ в нашій країні обмежена воєнною цензурою, а майже всі національні телеканали обʼєднані в «Національний марафон».

Враховуючи вищезазначене, на його переконання, вибори мають відбуватися лише після війни.

«Необхідно завершити війну перемогою України, відновити контроль за звільненими територіями, відновити свободу слова, забезпечити певний проміжок часу для повернення українських громадян з-за кордону, відновити реєстр виборців, технічно це потребує пів року. І лише після цього можна оголошувати вибори й проводити їх відповідно до всіх міжнародних стандартів», – вважає Сергій Власенко.

Наостанок він додав, що майбутні вибори будуть надзвичайно важливими, адже за їх результатами обрані люди ухвалюватимуть рішення, як нашій країні жити після війни.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова