У Венеціанській комісії назвали ухвалення закону про Антикорупційний суд позитивним кроком, але водночас зазначили, що воно відбулося в непрозорий спосіб і деякі включені положення не відповідають рекомендаціям комісії.
Про це повідомив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко, який присутній сьогодні на засіданні Венеціанської комісії як представник ПАРЄ.
За його словами, президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо і секретар Томас Маркер змушені були констатувати під час засідання, що до закону включені положення, які точно не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії, а відтак вони точно не відповідають європейським демократичним стандартам.
Зокрема, йдеться про поправку, яка дозволяє розглядати апеляції по уже відкритих справах у судах загальної юрисдикції, а не в новоствореному Антикорупційному суді.
«У Венеціанській комісії стурбовані непрозорістю появи цієї поправки, і спосіб її ухвалення є некоректним щодо закону про Вищий антикорупційний суд», – передає Сергій Власенко.
Як повідомив політик, Венеціанська комісія сподівається, що МВФ, який зацікавлений у цьому законі, буде послідовним у своїй позиції і зробить все, щоб ця поправка зникла з тіла закону.
«Комісія сподівається, МВФ зробить все, щоб в Україні створили дійсно незалежний Антикорупційний суд, попри ті дії, які вчиняє українська влада», – додав народний депутат від «Батьківщини».
Окрім того, у своєму виступі під час засідання Сергій Власенко зазначив, що створення незалежного професійного суду було би позитивним моментом для України.
«Проте останні події, те, як цей закон ухвалювався, поява славнозвісної поправки, призначення Павла Жебрівського аудитором НАБУ, свідчить про те, що чинна влада не хоче створювати в Україні справжні антикорупційні органи», – підсумував політик.
Нагадаємо, як зазначала лідер партії Юлія Тимошенко, Антикорупційний суд зможе працювати повноцінно лише в тому випадку, якщо буде повністю незалежний від Президента та його корупційного оточення.