Сергій Власенко: Україна за побудову мостів між країнами-членами ПАРЄ, але не мостів для російських танків

Українська парламентська делегація в ПАРЄ робить все можливе, щоб не допустити повернення делегації Російської Федерації в Асамблею.

Про це повідомив народний депутат від «Батьківщини», член української парламентської делегації Сергій Власенко.

За його словами, поточна сесія ПАРЄ буде надзвичайно складною.

«Незважаючи на те, що російська делегація не приїхала і не подала заявку на підтвердження повноважень делегації Державної думи в ПАРЄ, росіяни не втрачають надії впливати на хід розгляду питань. Вони шукають шляхи по відновленню прав і повноважень своєї делегації без будь-яких застережень», – розповів політик.

Сергій Власенко повідомив, що представники партії ВО «Батьківщина» в українській делегації, як і українська делегація в цілому, роблять все, щоб завадити спробам у різний спосіб повернути російську делегацію до ПАРЄ. Українські політики постійно проводять відповідні перемовини щодо цього питання з європейським колегами, додав він.

«Ніхто не говорить вголос про повернення російської делегації, але всі говорять про необхідність діалогу та необхідність побудови мостів. Ми теж за побудову мостів, але дуже важливо, щоб це були мости між людьми, а не мости для російських танків», – заявив депутат від «Батьківщини».

Окрім того, український парламентарій розповів, що сьогодні, у перший день роботи ПАРЄ, було переобрано президента Парламентської Асамблеї: відповідно до політичних домовленостей між групами ПАРЄ, посаду президента Асамблеї обійняв представник соціалістичної групи, італійський депутат – Мікеле Ніколєтті.

Як зазначив Сергій Власенко, на другий день роботи сесії ПАРЄ заплановані спеціальні дебати, присвячені ситуації на Сході України.

«Проект резолюції з цього питання є позитивним і прогресивним, на користь України. Зокрема, у документі вкотре зафіксовано, що Росія є агресором щодо України та несе відповідальність за ситуацію на Сході України, та визначає перелік обов‘язків, які покладаються на російську сторону», – сказав він.

Політик також повідомив, що у вівторок відбудуться ще одні дебати щодо ситуації з мовними правами національних меншин, яка носить загальний характер та не стосується напряму України. Водночас він прогнозує, що під час цієї дискусії порушуватиметься питання українського закону про мови нацменшин.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова