Сергій Власенко: Штаб Порошенка порушує виборче законодавство

Команда кандидата в Президенти України Юлії Тимошенко здійснює контроль за чесністю та прозорістю виборів і вже фіксує порушення виборчого законодавства штабом Порошенка.

Про це заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Власенко сказав під час брифінгу в прес-центрі Юлії Тимошенко.

Зокрема, у Запоріжжі на одній з дільниць виявлено факт видачі 10 порожніх бюлетенів людині, яка мала позначки на одязі і була серед тих, хто висувався до ДВК від Порошенка, зауважив політик.

Ще один факт порушення виборчого законодавства зафіксовано в Києві (округ №22, дільниця № 800836). Там два члени ДВК від двох технічних кандидатів від провладного кандидата видали 19 бюлетенів без підпису громадян у списку виборців.

Окрім того, прямо зараз перед будівлею ЦВК встановили сцену телеканалу «Прямий» і звідти, за повідомленнями людей, лунає пряма агітація за чинного президента, сказав Сергій Власенко.

Кричущий випадок стався і на Закарпатті, у смт. Воловець (округ №70). Зокрема, на дільниці спостерігачами «Батьківщини» виявлено заздалегідь підписаний членами комісії незаповнений протокол ДВК про підрахунок голосів виборців.

«Ми розбираємось з цим, але це безпосередньо кримінальна відповідальність», – наголосив представник «Батьківщини».

Сергій Власенко повідомив, що зафіксовано також псування бюлетенів. Власне, члени комісії зіпсували всі 690 бюлетенів, поставивши позначку «Вибув» напроти прізвища одного з кандидатів. На Львівщині таким чином зіпсували 180 виборчих бюлетенів.

Як нагадав політик, після 7 березня жоден з кандидатів не може вибути, а тому всі 39 кандидатів, внесені в бюлетень, є учасниками виборів. Відтак, позначка «Вибув» не може бути застосована, додав він.

Заступник Голови партії «Батьківщина» попередив: екзит-пол, як і соціологію, використовуватимуть як інструмент маніпуляцій з громадською думкою.

Він нагадав, що найбільша соціологічна компанія «Соціс» належить на праві власності найближчому дораднику чинного президента: «Ця компанія використовується у перегонах не як незалежна служба, а як інструмент маніпуляцій. Ми очікуємо, що, впливаючи через «Соціс» на дані інших соцслужб, здійснюватиметься викривлення даних екзит-полів, щоб показати перевагу одного з кандидатів».

Сергій Власенко закликав українців прийти на дільниці, проголосувати та за жодних обставин не продавати власний голос.

«Сьогодні єдиний за 5 років день, коли громадяни беруть участь і впливають на дії української влади. В Україну прийшла весна і я переконаний, що вона переможе», – підсумував він.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова