Сергій Власенко: ПАРЄ вимагає від України збалансувати новий склад ЦВК

ПАРЄ вимагає від України збалансувати новий склад ЦВК, забезпечивши пропорційне представництво всіх політичних сил Верховної Ради.

Про це в прямому ефірі телеканалу «NewsOne» повідомив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко.

«ПАРЄ чітко відреагувала на ганебну ситуацію, яка склалась в Україні з формуванням нового складу ЦВК. У Резолюції Асамблеї №2203 (від 25.01.2018, п.6.9) від України вимагають збалансованого складу Комісії, відповідно до рекомендацій Ради Європи, з пропорційним представництвом усіх парламентських політичних сил», – сказав він.

За словами Власенка, ПАРЄ жорстко та миттєво відреагували на ситуацію, дізнавшись, що президент Петро Порошенко вніс до  нового складу ЦВК кандидатури таким чином, щоб забезпечити собі 11 голосів.

«Асамблея визнала ситуацію з ЦВК абсолютно неприпустимою. І відповідну поправку про необхідність обрання нового демократичного пропорційного складу підписала екс-президент Асамблеї Анн Брассер. Це свідчить про те, що ПАРЄ не допустить таких перекосів і не дасть Порошенкові узурпувати ЦВК з метою фальсифікації виборів», – повідомив народний депутат.

На думку Сергія Власенка, той факт, що президент не подав кандидатуру від політичної сили  «Батьківщина», яка є першою в рейтингу партій в Україні, яка на місцевих виборах здобуває результат у 30%, тобто кожен третій українець підтримує «Батьківщину», свідчить про те, що фальсифікації очевидні.

«Порошенко незаконно приватизував «Рошен», став президентом і приватизував Верховну Раду, потім приватизував суди. Для мене ситуація з поданням на членів ЦВК – це чіткий черговий сигнал. І в ПАРЄ про це також говорять. У Резолюції Україні закидають шалену корупцію, відсутність свободи слова тощо», – зауважив парламентарій.

Як відомо, 23 січня президент України вніс до Верховної Ради подання про призначення нових членів ЦВК. У ньому немає представника «Батьківщини».

У зв’язку з цим 24 січня Юлія Тимошенко звернулася до президента Петра Порошенка з вимогою включити кандидата від «Батьківщини» Андрія Євстігнєєва у подання на новий склад Центральної виборчої комісії.

 Читайте також:

ПАРЄ зобов’язала Україну призначити новий склад ЦВК з урахуванням інтересів усіх парламентських фракцій

Сергія Власенка призначено представником ПАРЄ у Венеціанській комісії

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова