Сергій Власенко: Настане час, коли путін буде в Гаазі, а росіяни заплатять за те, що накоїли в Україні

Україна та весь цивілізований світ мають вже зараз системно працювати над розробкою юридичних механізмів, які змусять російську федерацію відшкодувати завдані внаслідок агресії збитки нашій державі.

Таке переконання висловив заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Власенко у своїй авторській Youtube-програмі «Політичний нафталін».

Передусім, за його словами, потрібно чітко розмежовувати відповідальність, яку нестиме країна-агресор, а саме: відповідальність за воєнні злочини, відповідальність за злочин агресії та економічна відповідальність.

«Міжнародний Кримінальний Суд покриває практично всю юрисдикцію, пов’язану з воєнними злочинами. До речі, МКС уже видав ордер на арешт путіна по одній із справ – у справі про викрадення українських дітей», – зазначив Сергій Власенко.

Він звернув увагу на те, що формально Україна не є учасником Міжнародного Кримінального Суду, тому що президент досі чомусь не вніс до парламенту постанову щодо ратифікації Римського Статуту. Однак Верховна Рада своїми трьома постановами по суті визнала всю юрисдикцію МКС на території України.

«Сьогодні спеціальний прокурор МКС Карім Хан дуже активно працює в Україні, збирає докази і передає їх до МКС», – уточнив заступник Голови партії.

Щоправда, як наголосив народний депутат, питання злочину агресії перебуває поза юрисдикцією МКС, тому для цього потрібно буде створювати окремий трибунал. За його словами, над цим зараз працює велика група юристів.

«Один із найбільш ефективних шляхів – це, звичайно, через рішення Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, але ми всі розуміємо, що РБ ООН не буде цього робити, поки постійним членом Радбезу ООН буде перебувати російська федерація і мати право вето», – нагадав політик.

Щодо створення механізму компенсації економічних збитків Сергій Власенко зауважив, що під час травневого саміту Ради Європи в Рейк’явіку було вирішено створити Міжнародний Реєстр Збитків, завданих збройною агресією російської федерації Україні та її громадянам.

«Фактично цей Реєстр запрацює, як я розумію, з вересня цього року. Тому кожен, хто хоче зафіксувати свої збитки і отримати потім відшкодування, може вже починати готувати документи для внесення їх до Реєстру», – повідомив нардеп.

Він також зауважив, що питання економічної відповідальності рф ускладнюється декількома факторами. Зокрема, це повага будь-якої європейської демократичної країни до приватної власності та питання суверенного імунітету на кошти, якими розпоряджаються відповідні держави.

«Я переконаний в тому, що кропітка, професійна та якісна робота фахових юристів допоможе розв’язати ці питання. Але знову-таки, як і в кожному питанні, тут немає простих рішень», – визнав Сергій Власенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова