Ми бачимо абсолютно половинчасту політику деяких членів ПАРЄ щодо оцінки виборів до Державної думи Росії. А є, наприклад, аналогічні заяви МЗС Канади та МЗС Франції.
Ця політика зведена до думки, що вибори до Держдуми РФ є нелегітимними не лише в частині депутатів-мажоритарників із Криму, а й в цілому.
Тому що за партійні списки голосували мешканці Криму. А в РФ на ці вибори була запроваджена така ж сама система виборів, як і в Україні : 50% (за списками) на 50% (мажоритарники).
Тобто за всіх депутатів, які обрані в Держдуму РФ, голосували мешканці Криму і вони, депутати Держдуми, їх, мешканців Криму «представляють» у Держдумі.
Тому ніякої делегації Держдуми РФ НЕ МОЖЕ бути в ПАРЄ. Звичайно, якщо ПАРЄ не сповідує подвійні стандарти.
Але мені цікаво інше: чого Порошенко, який за Конституцією відповідає за зовнішню політику України, та підконтрольний йому МЗС мовчить про це і не робить відповідних заяв?
Чому посли України не роблять заяв у країнах перебування?
Де системна робота міжнародного відомства?
Чи потім знову свої прорахунки будуть списувати на «безальтернативність чогось» на кшталт Мінських угод?
До речі, на цих виборах, боячись низького результату у виборах за партійними списками (бо фальсифікувати складніше), Путін запровадив в Росії таку ж систему виборів, яку в Україні запровадив Янукович у 2011-му: 50% на 50%.
Невже усі диктатори однакові?
Сергій Власенко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 19 вересня 2016-го.