Сергій Власенко: «Батьківщина» відстоюватиме українську Конституцію та права громадян

Те, що сьогодні відбувається в законодавчому полі, попри всі урочисті реляції, не відповідає українській Конституції й тому, що закладали її засновники в кожну букву.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Власенко під час виступу на Погоджувальній раді лідерів депутатських фракцій та комітетів.

«На жаль, влада робить все, щоб по-перше, не дотримуватися Конституції самим, а по-друге – не дати можливості громадянам України реалізувати ті права, які передбачені Конституцією», – обурився політик.

Він зауважив, що влада зробила все для того, аби ухвалити закон, який не дозволяє громадянам України реалізувати своє право на демократію.

«Яскравим прикладом знущання з громадян України є нереєстрація ЦВК ініціативної групи для проведення Всеукраїнського референдуму. 11 тисяч громадян позбавили можливості збирати підписи й доводити те, що й так очевидно – що люди проти так званого ринку землі, проти так званої реформи, яку запровадила влада. Оскільки й сам закон про ринок землі є неконституційним. Він чітко порушує статті 13 та 14 Конституції, в яких йдеться про те, що єдиним власником української землі є народ України, і неможливо було приймати цей закон без проведення всеукраїнського референдуму», – зазначив Сергій Власенко.

Крім того, за словами політика, влада сьогодні по суті порушує суверенітет, не даючи можливості державі самостійно розв’язувати питання зовнішньої та внутрішньої політики.

«Сьогодні буде розглядатися законопроєкт 3711, де передбачається можливість передачі нашої судової системи по суті  під контроль неукраїнських громадян. Де ж тут суверенітет, про який йдеться в першій статті Конституції? Немає. Це продовження подвійних стандартів, які існують», – додав народний депутат.

Резюмуючи, Сергій Власенко запевнив, що «Батьківщина» буде боротися і за забезпечення прав громадян щодо проведення референдуму, і за визнання очевидного факту неконституційності закону про землю, і, якщо буде ухвалено закон, що дозволяє формувати суддівський корпус за допомогою іноземців, – партія боротиметься і з цим.

«Батьківщина» відстоюватиме Українську Конституцію та права громадян!» – підсумував Сергій Власенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова