«Батьківщина» не підтримала проект закону про Конституційний суд України (№5336-1), оскільки Верховна Рада не врахувала поправки фракції, які стосувались зняття низки недопустимих преференцій для суддів КСУ. Також законопроект не відновлював довіри до КСУ.
Про це у коментарі INTV сказав народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко.
«Батьківщина» відстоювала єдине пенсійне забезпечення для суддів КСУ, щоб воно було таким самим, як для звичайних громадян. Ми відстоювали зниження зарплат суддям КСУ до розумного рівня. Також ми відстоювали скасування тих пільг, які отримують судді КСУ. Якби це все було враховано, то «Батьківщина» підтримала б запропонований законопроект про КСУ», – сказав член фракції.
За словами політика, законопроект про Конституційний суд України був абсурдним ще на етапі першого читання. Адже, у той час, коли основним завданням відповідного документу було відновлення довіри до КСУ як до інституції, у законопроекті фактично йшлося про «підвищення заробітної плати для суддів КСУ, виплати їм на оздоровлення і передачу у користування службового житла».
«Тому фракція «Батьківщина» говорила про неприпустимість таких подарунків з боку Петра Порошенка, бо де-факто це був його законопроект, а не депутатський. І «Батьківщина» не хотіла, щоб Петро Порошенко збільшив свій контроль за судом, подарувавши суддям КСУ зарплати у 300 тис. грн і пенсії у 80 тис. грн», – зауважив парламентарій.
Власенко додав, що всі поправки до відповідного законопроекту депутатів від «Батьківщини» були направлені на те, щоб «прибрати такі речі і запровадити механізм, який би зробив КСУ чесним і справедливим судом, до якого є довіра у суспільстві».
«Натомість, представники «Народного Фронту» і Блоку Петра Порошенка, крім переліченого, втиснули у цей законопроект різну купу «хотєлок» із інших законів, які точно не мають стосунку до законопроекту про КСУ», – сказав Сергій Власенко.
Він пояснив, що мова іде про передачу Мін’юсту додаткових функцій, внесення абсолютно корупційних змін до закону «Про нотаріат», та внесення змін до закону щодо відбування покарання.
Народний депутат також припустив, що фракції «Народний Фронт» і «Блок Петра Порошенка» будуть «спекулювати на тому, що був «завалений» механізм конституційної скарги», проте такий механізм конституційної скарги гарантує Конституція України і «громадяни України мають право, відповідно до Конституції, звертатись із конституційним скаргами».
Сергій Власенко наголосив, що фракція «Батьківщина» якнайшвидше напрацює зміни до чинної редакції закону про Конституційний суд України, яким буде «передбачено коротку і зрозумілу процедуру розгляду конституційних скарг».
Політик також обурився, що голова Верховної Ради Андрій Парубій зробив численні спроби поставити на голосування законопроект про КСУ, що суперечить Регламенту роботи Верховної Ради.
Читайте також:
Юрій Одарченко: Влада намагається створити «кишеньковий» Конституційний суд