Сергій Власенко: Балотування путіна на посаду президента рф нелегітимне

Злочинні намагання росії провести вибори президента на окупованих українських територіях є незаконними та нелегітимними діями.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Власенко під час обговорення проєкту Постанови про Звернення Верховної Ради України до урядів та парламентів іноземних держав, міжнародних організацій, парламентських асамблей у зв’язку з проведенням російською федерацією «президентських виборів» на тимчасово окупованій території України.

«В українському Криму, в українському Севастополі, в українському Донецьку, в українському Луганську, на всіх інших територіях, які сьогодні незаконно окуповані російською федерацією, вибори може проводити лише Україна», – заявив народний депутат.

Сергій Власенко пояснив,  що навіть у разі «обрання» путіна президентом рф, він, за висновками Венеційської комісії, не матиме легітимного статусу на території рф, адже зміни до російської конституції внесені незаконно.

«Найавторитетніший і експертний конституційний орган Європи – Венеційська комісія – проаналізувала зміни до конституції російської федерації, які дозволяють путіну нібито балотуватися на цих виборах, і визнала ці зміни до конституції нелегітимними, тобто такими, що внесені неправильно, незаконно, в некоректний спосіб. А це означає, що путін за будь-яких умов не має права балотуватися на цих виборах на окупованих територіях, це очевидно, але й на інших територіях російської федерації. І тому, якщо скоріш за все путіна буде «обрано» (в лапках) президентом російської федерації, то ця людина не буде мати легітимного статусу», – зауважив член парламентського комітету з питань правової політики.

Окрім цього, на переконання Сергія Власенка, людина, на яку Міжнародний кримінальний суд  видав ордер на арешт та яка обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, не може керувати цивілізованою державою.

«Отже, все говорить про єдине: вибори в російській федерації нелегітимні не лише на окупованих територіях, а на всій території російської федерації», – зазначив депутат.

Він упевнений, що  українська дипломатія має скерувати всю свою міць для донесення цього меседжу до міжнародної спільноти.

«Саме тому Парламентська асамблея Ради Європи в своїй резолюції чітко зазначила, що після цих виборів, за умови, якщо путіна буде обрано, не грає ролі якими голосами, не грає ролі на яких територіях, він стає нелегітимним, він не отримає легітимності, а відтак – він не може ухвалювати юридично значущі дії в міжнародно-правовій площині. На це треба звертати увагу, про це треба говорити. Зараз треба вимагати або просити наших міжнародних партнерів, щоб вони це визнали, щоб вони зробили такі заяви», – підсумував заступник лідера партії «Батьківщина».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова