Сергій Тарута: Весь Маріуполь перетворився на велике кладовище

Днями мав виступ перед колегами-парламентарями в німецькому Бундестазі.

Говорив про те, що мені, як маріупольцю, найбільше болить – трагедію Маріуполя. Про десятки тисяч безвинних жертв, яких під звалами власних будинків поховали російські окупанти. Про те, наскільки варварські злочини чинили й продовжують чинити росіяни в Маріуполі.

Зараз у Маріуполі немає практично жодного цілого багатоквартирного дому. Всі вони зруйновані росіянами. І в кожному є загиблі, які помирали заживо.

Нагадав про страшний воєнний злочин – бомбардування Драматичного театру, в якому шукали прихистку від невпинних російських обстрілів і бомбардувань жінки і діти. І цей прихисток для більшості з них став могилою.

Весь Маріуполь перетворився на велике кладовище. Тяжкий запах мертвих тіл роз’їдає очі. Маріупольців, які після 2,5 місяців почали виходити з бомбосховищ, бо давно не мають питної води та їжі, росіяни хапають і депортують в депресивні російські регіони. Жінок розлучають із дітьми, чоловіків відправляють у фільтраційні табори.

Жінки у Бундестазі плакали. Тому що драмі, яку переживають маріупольці, неможливо не співчувати.

Я казав про те, що з Перемогою України виграє й Німеччина, й Європейський Союз.

Ми розбудуємо нову потужну економіку, яка стане для Європи надійним партнером. Перемога України в цій жорстокій, несправедливій, варвірській війні – це перемога для всіх європейців. Упевнений, що німецький народ цей меседж почув.

Сергій Тарута, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 4 червня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова