Сергій Тарута: Урядові економічні прогнози абсолютно непридатні для цілей сталого розвитку України

Україна має формулювати та реалізовувати надзвичайно амбітні цілі економічного зростання, щоб до 2030 року хоча б наздогнати в економічному розвитку рівень більш розвинених країн-сусідів.

Про це заявив народний депутат України, перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Сергій Тарута під час обговорення на засіданні комітету засадничих положень та ключових напрямів проєкту Національної економічної стратегїї-2030 (НЕС-2030).

«Національна економічна стратегія України до 2030 року не має права програмувати бідність для українців. У депутатів є багато слушних зауважень стосовно того, що Уряд та його експерти у своїх напрацюваннях дотримуються дуже консервативних прогнозів, вони спираються на надобережні розрахунки та песимістичні варіанти розвитку подій. Може, такі прогнози й не будуть викликати критику з боку рецензентів НЕС-2030, але вони абсолютно непридатні для цілей сталого розвитку України», – наголосив Сергій Тарута.

Як вважає парламентар, щоб через 10 років посісти притомне місце на глобальній економічній мапі, Україні потрібен стрімкий, випереджаючий розвиток. Тому без формулювання та досягнення амбітних цілей для всієї України та для кожного з її громадян, наша країна невдовзі може стати нецікавою насамперед для української молоді та й усього світу.

«Ставити Уряду такі амбітні цілі і є стратегічним завданням Верховної Ради у парламентсько-президентській республіці. Саме парламент має формувати засади політики сталого розвитку держави, а урядовці повинні виконувати свою частину спільної роботи», –  зауважив народний депутат.

Наприкінці засідання комітет підтримав пропозицію розробників НЕС-2030 провести спільну стратегічну сесію, метою якої стала б імплементація урядових напрацювань у стратегічні засади сталого розвитку України.

«НЕС-2030 повинна стати вагомою складовою державної політики сталого розвитку України», – резюмував обговорення Сергій Тарута.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова