Сергій Тарута: Уряд має усвідомити, що реальний сектор економіки потребує термінової реанімації

Український уряд сьогодні не розуміє причин та ризиків загрозливої негативної динаміки в економіці.

Про це під час виступу в парламенті заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Тарута, коментуючи звіт Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми діяльності уряду у 2019 році.

«Уряд каже, що головна цінність – це людина. Це правильно, що декларується людиноцентрична модель. Але вона не реалізується. Що ж насправді потрібно людям? Їм потрібні безпека, мир, економічний добробут, і власне можливість відчувати себе людьми. Коли працівники масово виїжджають з України – ось оцінка роботи влади, яка сьогодні не досягла ні зростання економіки, ні збільшення кількості нових робочих місць. Бо тільки робочі місця годують бюджети всіх рівнів», – наголосив Сергій Тарута.

За словами депутата, ситуація з виконанням державного бюджету – катастрофічна. А уряд перебуває в ілюзії цифр, які йому готує Міністерство фінансів.

«Потрібно усвідомити, що без уваги до реального сектору економіки, до монетарної політики Нацбанку – неможливо вийти з кризи. Сьогодні й уряд, і парламент відмежувалися від цього важливого питання. Те, що НБУ здійснює емісію, спекулює на облігаціях, те, що зараз робить Мінфін, – це загроза для економіки. Єдиний спосіб для держави заробляти більше грошей – це розвивати реальний сектор. Закликаю уряд – почніть відновлення реального сектору, створіть міністерство промисловості. Сьогодні реальний сектор економіки під загрозою. Він потребує термінової реанімації. Бо інвестори прийдуть в Україну лише тоді, коли будуть розуміти, заради чого їм варто сюди заходити», – резюмував Сергій Тарута.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова