Сергій Тарута: Україна потребує дієвої стратегії економічного відновлення та реінтеграції Донбасу

Економічна блокада Донбасу фактично призвела до того, що Україна втратила десятки мільярдів гривень надходжень до Держбюджету, а терористи суттєво збільшили можливості свого фінансування. То кому ж насправді вигідна ця блокада? Україні – ні! Тому потрібно шукати прийнятні варіанти відновлення економічної та гуманітарної взаємодії з окупованими територіями Донбасу.

Про це ми сьогодні дискутували в Українському інституті майбутнього з учасниками презентації доповіді «Гібридний мир. Майбутні сценарії війни на Донбасі».

Ми дійшли згоди, що політична складова мирного врегулювання буде потребувати більш значного часу. Але, впевнений, Україна поверне ОРДЛО під наш суверенітет. Вірю в це непохитно.

Проте, щоб це сталося швидше, Україна потребує дієвої стратегії економічного відновлення та реінтеграції Донбасу. Зараз влада вкотре готує такий документ. Але, на жаль, вона залучає до такої роботи чиновників, які не розуміють дійсних потреб регіону, які не живуть його проблемами. Тому й успіху у таких «стратегічних» спроб немає.

Також я нагадав учасникам дискусії про колосальну проблему життєдіяльності підприємств у «сірій» зоні. Я часто спілкуюся з керівниками таких підприємств, і знаю, що вони щоденно вирішують проблеми фактичного виживання підприємств та збереження людських життів.

Ми у дискусії дійшли висновку, що, загалом, українське суспільство має різні точки зору на проблематику відновлення контактів з окупованими територіями. Але важливо ці різні позиції об’єднати та сформулювати спільну точку зору.
Важливо сформулювати насамперед єдине суспільне бачення економічних, соціальних, екологічних, гуманітарних питань реінтеграції Донбасу.

Тому бажаю Українському інституту майбутнього стати дієвою об’єднавчою платформою для того, щоб сформулювати та напрацювати дійсно реальну стратегію реінтеграції Донбасу.

Сергій Тарута, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 22 вересня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова