Сергій Тарута: Україна матиме надійного партнера та лобіста України в німецькому політикумі та суспільстві в особі Фрідріха Мерца

Учора з візитом Київ відвідав лідер німецької опозиції, голова партії ХДС та фракції в Бундестазі, Фрідріх Мерц (Friedrich Merz). 

Це він є ініціатором постанови німецького парламенту щодо постачання важких озброєнь Україні.

Людина з яскраво вираженими лідерськими якостями, яка в складні часи, взяла на себе відповідальність і мужність протистояти глобальному злу, яким сьогодні для світу є путін і його режим.

Для Мерца це не перший візит в Україну.

Тридцять років тому, ще зовсім молодим юнаком, просто за кермом автівки він привозив гуманітарну допомогу в Чорнобиль. Здивувався, що я про це знаю, й розчулився.

Як співголова парламентської групи дружби з Німеччиною, я вчора провів із ним багато часу. Ми відвідали Ірпінь, де зустрілись із мером Олександром Маркушиним, який героїчно обороняв місто від російської навали. Кілька десятків хлопців із місцевої тероборони загинули, не пропустивши росіян на підступах до столиці. Побачивши руйнування в Ірпені, Мерц не зміг приховати емоцій: «Я був і залишаюся абсолютно шокований, побачене не виходить із голови».

За півдня він зустрівся з Президентом Зеленським, мером Києва, Прем’єром, керівництвом ВР, парламентською групою дружби з Німеччиною, представниками опозиції – тобто всіма, хто бере участь в ухваленні політичних рішень в Україні. За словами самого Мерца, це були «атмосферні та вкрай змістовні» перемовини.

Упевнений, що в його особі Україна матиме надійного партнера та лобіста України в німецькому політикумі та суспільстві. Пан Мерц докладе всіх зусиль, щоби українська держава отримала активну, швидку і дієву допомогу.

Сергій Тарута, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 4 травня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова