Сергій Тарута: Розвиток торговельно-економічного співробітництва з такими країнами як Афганістан – це шлях до відновлення українського промислового експорту

Із 1 травня США та НАТО почали організоване виведення своєї місії з Афганістану. Очевидно, що на противагу Китаю, який прагне стати одним із основних «донорів» в регіоні, Сполучені Штати Америки намагатимуться інвестувати в розвиток економіки країни. 

Більше того – шукатимуть союзників, адже США та країни Північноатлантичного альянсу точно не підтримають китайську чи російську економічну експансію.

Ринок Афганістану – потенційно дуже цікавий напрям диверсифікації українського експорту. Не варто забувати, що за часів Радянського Союзу, в тому числі українськими силами, в Афганістані було розбудовано потужну промисловість, яка працює до сьогодні.

Саме тому, ще в середині березня – до запровадження в Києві жорсткого локдауну – з моєї ініціативи відбувся візит урядової делегації з Афганістану. Протягом кількох днів ми провели засідання Українсько-афганської Спільної міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва, Українсько-афганську ділову зустріч та переговори ділових кіл двох країн, зустріч представників Уряду Афганістану з керівництвом Офісу Президента та Верховної Ради України.

Відбулись робочі зустрічі з багатьма Міністерствами, а також Торгово-промисловою палатою України.

І що найголовніше  – ми завізували Міжурядову угоду, яку найближчим часом буде підписано між Урядами обох країн – України та Афганістану.

Підтримка й розвиток торговельно-економічного співробітництва з такими країнами як Афганістан може стати потужним трендом відновлення українського промислового експорту.

Вірю, що можемо вийти на стратегічний рівень відносин між Україною та Афганістаном!

Сергій Тарута, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 13 травня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова