Сергій Тарута: НБУ має нарешті стати ефективним центральним банком розвитку економіки

Яків Смолій, який наслідував злочинну політику Гонтаревої в Нацбанку, вочевидь, вирішив не чекати на звільнення, як попередниця, і подав у відставку «за власним бажанням».

Ми боролися з цією «бандою» з 2015 року – і сьогодні, нарешті, фінал цієї боротьби. Діям та бездіяльності голови Нацбанку має бути дана фахова оцінка. Керівництво НБУ шість років штовхало країну в економічну прірву. Майже 80% інфляції і 300% девальвації гривні призвели до зубожіння українського народу та обвалу банківської системи.

Поряд з токсичними банками, була ліквідована велика частина здорового банківського сектору, що зіштовхнулася з проблемами ліквідності і тиском з боку керівництва НБУ. При цьому стали надбанням громадськості факти величезної корупції Гонтаревої і Рожкової при рефінансуванні і ліквідації банків.

Керівництво Нацбанку було ганебним, корумпованим, антисоціальним, але якщо після відставки Смолія в НБУ залишиться Рожкова – ганебним, корумпованим, антисоціальним залишиться й Національний банк.
Просто піти – уже замало. Це має завершитись кримінальними справами та судовими вироками.

Українці мають чітко усвідомлювати, що всі згадані вище персони – одна команда, яка злагоджено і цілеспрямовано руйнувала банківську систему країни. І насправді, сьогоднішня відставка – не відставка Смолія. Це фактична відставка Гонтаревої – і я щиро сподіваюсь, що в НБУ буде проведено аудит. Час, до речі, для нього ще є. Авіасполучення з Лондоном досі не відновлено.

НБУ має стати ефективним центральним банком розвитку економіки, а гривня – конкурентною стійкою інвестиційною валютою. Реформа НБУ повинна передбачати підвищення рівня довіри з боку населення і бізнесу через велику прозорість і підзвітність суспільству при високому професійному рівні реалізації монетарної політики і банківського нагляду.

До Гонтаревої, Рожкової, Смолія і її «команди» у мене запитань уже немає. Їх нехай ставить слідчий.

У мене, як і у всіх українців, запитання одне – і це запитання до Президента: «Хто наступний?»

І від відповіді на нього залежить, чи отримає, нарешті, Україна національно орієнтований Національний банк.

Сергій Тарута, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 2 липня 2020 року.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова