Прикро, що намагання керівництва Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості отримати «медійні дивіденди» на темі запуску українського супутника «Січ 2-1» деформують інформаційне поле навколо цієї важливої для України теми.
Неузгодженість позицій між Міністерством та підпорядкованим йому Державним космічним агентством України (ДКАУ) з приводу ступеня готовності до польоту українського супутника «Січ 2-1» загрожує взагалі поховати «космічну мрію» України.
Коли у ДКАУ, яке фахово веде цей напрямок діяльності, обґрунтовано стверджують, що роботи зі створення супутника «Січ 2-1» виконані орієнтовно на 85%, а ступінь готовності наземного центру управління – 45%, що є ще невирішені питання з боку держави з фінансуванням цього проєкту, то у цей же час керівництво Мінстратегпрому анонсує, що супутник фактично перебуває у стадії повної готовності, а керівництво Космічного агентства нібито саботує рішення щодо запуску супутника.
Хочу нагадати урядовцям, які живуть та діють за кошт платників податків, що ще майже рік тому, у березні 2020 року, саме наш парламентський Комітет з питань економічного розвитку на своєму виїзному засіданні у Дніпрі фактично запропонував ідею реанімувати проєкт запуску супутника «Січ 2-1». І що саме Комітет підтримував ідею створення Міністерства стратегічних галузей промисловості, яке, серед інших напрямків діяльності, має опікуватися розвитком українського космосу, а не ускладнювати своїми несподіваними заявами і так непрості перемовини між представниками української космічної галузі та нашими іноземними партнерами.
Навіть надпотужні космічні держави у питаннях пусків ракет ніколи не діють похапцем, і інколи навіть по декілька разів відкладають їх, щоб перевірити всі фактори та переконатись у відсутності технічних перепон для успішного запуску ракет-носіїв.
Тому ми, як відповідальні політики, не дозволимо, щоб амбіції окремих чиновників ставали на заваді успішної реалізації таких важливих для України проектів, як запуск супутника «Січ 2-1», та низки інших проєктів з відродження української промисловості.
І як законодавці використаємо всі важелі для того, щоб новостворене Міністерство стратегічних галузей промисловості працювало на користь народу України.
Злагоджено, ефективно, раціонально використовуючи державні кошти.
Всі ці питання ми обговорили 15 лютого на засіданні Комітету. За результатами засідання буде направлено звернення до Міністерства, щоб отримати чіткі відповіді та надати корисніший для України напрямок докладання зусиль.
Сергій Тарута, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 15 лютого