Прем’єр-міністр Гончарук у Давосі дає сигнали від нової влади іноземним інвесторам та запрошує їх до України, розповідаючи про привабливість нашої країни. Але, на жаль, інвестори не почули від керівника нашого уряду конкретних цифр, цікавих для прийняття іноземними капіталістами позитивних для України рішень.
Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Тарута в прямому ефірі телеканалу «НАШ», коментуючи заяви керівництва України на Всесвітньому економічному форумі.
«До приходу у політику я все життя займався бізнесом, керував великою промисловою корпорацією, яка інвестувала в економіку України понад 4,5 мільярди доларів. І «інвестиційні» аргументи прем’єра Гончарука не виглядали для мене переконливо. Адже для інвесторів важливо знати, яким шляхом буде розвиватися країна, які темпи розвитку плануються, яким чином влада має намір долати катастрофічне падіння промислового виробництва та компенсувати негативний вплив необґрунтованого укріплення курсу гривні. Мушу визнати, що великої довіри до України з боку потенційних інвесторів я не побачив», – заявив Сергій Тарута.
Депутат зауважив, що серед українських представників вітчизняної бізнес-спільноти на форумі у Давосі, виникла бурхлива дискусія з приводу заяви керівництва України стосовно того, що для іноземних інвесторів буде запроваджений інститут «інвестиційної няні», а для вітчизняних інвесторів влада не запланувала ніяких механізмів супроводу їхніх інвестицій.
«Це певною мірою – дискримінація національного інвестора», – висловив свою думку парламентарій, який був присутній на цій дискусії.
Сергій Тарута переконаний, що в інвесторів є сумніви стосовно змоги української влади здійснювати ефективне управління державою, економікою.
«Сьогодні на дуже відповідальні посади прийшли люди, які не мають досвіду, знань, не мають команди, здатної гідно відповісти на серйозні виклики. Інвесторів лякає відсутність професіоналізму у команди української влади. Вона сьогодні експериментує, а інвестори не люблять такі експерименти», – резюмував Сергій Тарута.