Сергій Тарута: Економічна частина угоди про асоціацію України з ЄС невигідна для України і потребує перегляду

Сьогодні наш Комітет з питань економічного розвитку ухвалив рекомендації Уряду щодо перегляду угоди про асоціацію з ЄС. Економічна частина угоди про асоціацію України з ЄС невигідна для України і потребує перегляду. Через 5 років з моменту її підписання в України з’явилось таке право. З ініціативи нашого колеги за Комітетом Кисилевського Дмитра у липні з цього питання навіть відбулись комітетські слухання.

Краще пізно, ніж ніколи. Проте, і сумно, і незрозуміло, чому втратили стільки часу?

Ще у 2018 році я публічно наголошував, що транснаціональним корпораціям невигідно, щоб Україна виробляла літаки, супутники, турбіни. Адже така українська продукція є серйозним конкурентом на світовому ринку. Тому Україну і заганяють у болото аграрно-сировинного животіння. Щоб вибратися з нього, потрібно реалізувати проукраїнську економічну стратегію.

У 2017 (!) році з моєї ініціативи разом із командою дослідників з КПІ ім. Ігоря Сікорського, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету біоресурсів і природокористування України, Української бізнес-ініціативи було розроблено та презентовано Доктрину збалансованого розвитку «Україна-2030».

Цей унікальний документ створили не теоретики, а практики від економіки й промисловості. Найкращі науковці, успішні бізнесмени, досвідчені промисловці розписали покроковий план, як Україні досягти економічного зростання на рівні більше ніж 10% на рік, щоб до 2030 року ВВП України склав $ 710-750 млрд.

Це було чотири роки тому!

За цей час ми створили в Комітеті робочу групу на базі Доктрини, провели Комітетські слухання, готуємо Парламентські слухання, результатом яких має стати відповідний законопроєкт. Адже тільки проукраїнська економічна модель може бути протиставлена перетворенню нашої країни на сировинний придаток. Нам потрібно скористатися досвідом інших держав – стимулювати переробку сировини, створюючи додаткову вартість усередині країни, надавати дешеві довгострокові кредити.

Зараз Інститут майбутнього під керівництвом Андрія Ілларіонова працює над програмою «Трильйон доларів для України». За словами пана Ілларіонова, ВВП України може зростати у темпі мінімум 7-8% на рік. Таким чином, він буде подвоюватись кожні 10 років. Якщо такий темп зростання буде підтримуватися протягом двох десятиліть, то український ВВП досягне 1 трильйону доларів.

Фактично ті самі темпи й ті самі цифри, що і у Доктрині збалансованого розвитку «Україна-2030», представленої чотири (!) роки тому!

Що за цей час вдалось українській владі? Втратити час і можливості.

Сергій Тарута, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 3 листопада 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова