Сергій Тарута: Досвідчені фахівці мають формувати ефективну державну політику задля досягнення  соціальної справедливості

Сьогодні відзначається День соціальної справедливості. Варто згадати, що соціальна спрямованість держави та її економіки закарбована буквально у перших статтях Конституції України.

Але ці положення Основного Закону, на жаль, не є імперативом для тих, хто зараз вважає себе керівництвом країни. Може, сучасним керівникам складно читати такі великі документи без малюнків, може, їм незрозуміла термінологія, чи, може, вони взагалі вважають соціальну справедливість якоюсь абстракцією.

Тому пропоную владі сфокусувати увагу лише на одному реченні, лише на одному принципі з «Декларації про соціальну справедливість з метою справедливої глобалізації», прийнятої Міжнародною організацією праці (МОП) ще у 2008 році: «Злидні будь-де являють собою небезпеку для загального процвітання».

Тобто подолання злиднів, неприпустимість зубожіння працюючої людини – це ключова директива для всієї української влади, це критерій ефективності будь-яких її економічних ініціатив. Без подолання злиднів, у яких зараз живуть більше 50% громадян, всі інші аспекти соціальної справедливості не будуть мати аніякого сенсу. Орієнтир – досягнення хоча б рівня прожиткового мінімуму у східноєвропейських країнах Євросоюзу.

Без цього результату і Європейська соціальна хартія, ратифікована Україною, і та ж Декларація МОП так і залишаться збірками фантастичних для теперішньої України тез. Тому наразі у владі потрібні прагматики, що мають досвід та фаховість, щоб спокійно, без ажіотажу, формувати цю саму ефективну економічну політику, спрямовану на подолання злиднів та досягнення омріяної соціальної справедливості.

Сергій Тарута, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 21 лютого 2021 року

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова