Передивився хроніку «забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту».
Саме таку гучну назву мав закон, прийнятий майже чотири роки тому. За цей час, з грудня 2016-го по вересень 2020-го року, були прийняті ще мінімум дві Постанови Уряду та видана ціла низка наказів Мінекономіки, які щось там важливе «затверджували», «погоджували» та «формували». Але, попри значний обсяг документів, експансії експорту не відбулося, і Експортно-кредитне агентство так і не стало надійним помічником експортерів та провайдером продукції Made in Ukraine на глобальному ринку. Бо – на статутну діяльність ЕКА держава за чотири роки так і не знайшла достатніх коштів.
І навіть не збиралася їх шукати на наступний рік, судячи з нуля гривень видатків у рядку «Заходи із створення та організації функціонування експортно-кредитного агентства в Україні» у проєкти Держбюджету-2021.
Але така неувага урядовців до фінансування ЕКА межує з невіглаством, особливо зважаючи на те, як зараз всі розвинуті економіки стимулюють власний експорт!
Тому вважаю за потрібне запланувати хоча б 1,8 млрд гривень у Держбюджеті наступного року на діяльність ЕКА.
Без стимулювання промислового експорту нам ніяк не збудувати міцну економіку!
Сергій Тарута, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 28 вересня 2020 року.