Сергій Соболєв: Жодних повторів «мінських домовленостей» – лише звільнення від російського агресора територій України

Переговори з росією, яка з 2014 року веде кровопролитну війну в Україні та окупувала частину нашої території, є неможливими. росія має негайно вивести свої окупаційні війська з усієї території за кордони України, визнані у 1991 році міжнародною спільнотою.

На цьому в коментарі журналістам наголосив заступник Голови фракції «Батьківщина» в парламенті Сергій Соболєв.

Політик зауважив, що росія використовує майданчики різних міжнародних структур «для тестування настроїв інших країн до війни росії в Україні».

«Різні міжнародні майданчики дають тест можливий, щоб відчути настрій, який є в різних країнах та в різних міжнародних організаціях. Наприклад, в ПАРЄ, на засіданнях комітетів ми відчули абсолютно стабільні настрої на підтримку України. Але, як не дивно, є окремі партії, які представлені в парламентах окремих країн,- це в першу чергу крайні праві та крайні ліві, – які явно підтримують так звану «ідею переговорів». Ключовий пункт переговорів, як вони кажуть, – це зупинити кровопролиття через зупинення обстрілів», – зазначив Сергій Соболєв.

Він пояснив, що ці наративи мають проросійське коріння, адже росія розуміє, що програє війну, тому хоче зберегти існуючу зараз ситуацію і «намагається припинити вогонь, а далі сідати за стіл переговорів».

«Найстрашніша річ в таких заявах – це те, що фіксуються станом на цей час ті ключові території, які окуповані зараз рф», – обурено наголосив Сергій Соболєв і підкреслив, що в жодному разі не можна цього допустити.

«Тобто йдеться про такий собі «мінськ-1», «мінськ-2», але ми чудово розуміємо, що тепер ми в інших умовах: і військово-стратегічних, і підтримки партнерів, і готовності наших ЗСУ і того озброєння, яке ми маємо сьогодні в порівнянні з тим, що було, коли починалися «мінськ-1» та «мінськ-2». Саме тому варіант «мінськ-3» не повинен пройти. Бо це фактично варіант фіксації окупації частини території України», – пояснив заступник голови фракції «Батьківщина».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова